[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovenský verbista hľadá podporu pre útulok pre invalidov v Petrohrade
P:3, 29. 11. 2021 12:01, DOM

Bratislava 29. novembra (TK KBS) Približne 5 000 eur sa snaží získať slovenský verbista pôsobiaci v ruskom Petrohrade. Slúžiť majú na úhradu za práce a materiál nového útulku pre invalidov bez domova, ktorý budujú v priestoroch bývalého pneuservisu. O tom, ako poslať milodar na tento projekt P. Michalovi Marhefkovi, rodákovi z Ľubice pri Kežmarku, je možné nájsť bližšie informácie TU.

Páter Michal pracuje ako misionár Spoločnosti Božieho Slova v Rusku 12 rokov. Momentálne je deväť rokov vo farnosti Navštívenia Panny Márie v Petrohrade. Ako uvádza, počas komunistického režimu bola „poriadne zdevastovaná“. „Dokonca aj chrám, v ktorom sa teraz stretávame na bohoslužby, bol znetvorený natoľko, že v istom období neslúžil svojmu účelu. Vďaka pomoci dobrodincov a z väčšej časti tých zahraničných, sme kostol opravili a stal sa „perlou“ vo farnosti,“ píše na stránke verbisti.sk. „Okrem katolíkov sa u nás stretáva aj pravoslávna a luteránska mládež, čím dotvárame kresťanskú spolupatričnosť a cestu jednoty podporujúcu tradičné chápanie kresťanskej morálky a bohoslovia.“ S farnosťou spolupracoval aj Maltézsky rád.

Projekt „Útulku“ bol zorganizovaný v roku 1999. „Maltézsky rád okrem neho vedie aj projekty materiálnej pomoci mamičkám v núdzi, jedáleň pre chudobných a útočisko pre krátkodobé ubytovanie žien s deťmi. Doposiaľ sú invalidi ubytovaní vo vyhrievanom stane na severe mesta.Prvý a posledný projekt funguje na pozemku farského dvora, v budovách, ktoré sú pre toto prispôsobené. Útulok pre invalidov slúži desiatim osobám, a to pre osem mužov a dve ženy. Toto by malo byť premietnuté aj v nových, pre nich pripravených priestoroch bývalého pneuservisu, ktorý sa teraz prestavuje na tento účel. Doposiaľ boli spravené práce na zateplení a prívodu kúrenia. Ešte nás čakajú práce vo vnútri – elektroinštalácia, omietka, maľba, kúpa radiátorov, podlahy,“ píše P. Michal.

Zdroj: verbisti.sk( TK KBS, ver, ml; pz ) 20211129029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]