[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 08. 12. 2021   Meniny má Marína       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ďalší formačný deň Nitrianskej animátorskej školy sa konal v Trenčíne
P:3, 25. 11. 2021 14:26, DOMFoto: Archiv BU


Trenčín 25. novembra (TK KBS) V sobotu 20. novembra 2021 sa uskutočnil ďalší formačný deň frekventantov Nitrianskej animátorskej školy. Z dôvodu nižšieho počtu prihlásených účastníkov a zároveň z dôvodu epidemiologickej situácie sa nekonala tradičná „víkendovka“, ale účastníci prijali pozvanie o. Juraja Sedláčka, rektora UPC v Trenčíne prísť práve do tohto mesta, kde sa zároveň uskutoční aj Národné stretnutie mládeže v lete 2022.

Dopoludňajší a popoludňajší prednáškový blok sa konal v priestoroch UPC na pôde Trenčianskej univerzity A. Dubčeka. Juraj Sedláček, ktorý sa okrem pastoračnej starostlivosti o vysokoškolskú a stredoškolskú mládež zároveň venuje aj pastorálnej medicíne a psychológii, sa v dopoludňajšom bloku zameral na zranenia, ktoré si mnoho mladých nesie z dôvodu nezvládnutej úlohy rodičov v období detstva. Napoludnie sa účastníci formačného dňa zúčastnili na svätej omši v kaplnke trenčianskeho UPC a popoludní im duchovný otec Juraj ponúkol niekoľko pohľadov na terapeutické východiská problémov naznačených v dopoludňajšom bloku. Účastníci si tak mohli odniesť cenné informácie, ktoré môžu využiť v následnej práci s mládežou.

Podvečer sa všetci presunuli do priestorov internátu Dopravnej akadémie, kde v miestnej kaplnke pred Oltárnou sviatosťou a pri modlitbe svätého ruženca a tichej adorácii prosili za mládež diecézy i celej našej krajiny. Zapojili sa tak do celosvetovej výzvy, aby sa v predvečer slávnosti Krista Kráľa, ktorý sa tento rok slávil aj ako 36. svetový deň mladých, konali modlitby mladých za mladých. Do tejto modlitbovej aktivity sa zapojilo aj viacero farností a mládežníckych organizácii našej diecézy. Po spoločnej adorácii a modlitbe sa účastníci rozišli do svojich domovov, ale väčšina z nich sa opäť stretla na druhý deň v starobylej Nitre, kde prijali pozvanie nitrianskeho biskupa Mons. Viliama Judáka na spoločné slávenie svätej omše v nitrianskej Katedrále – Bazilike sv. Emeráma a následné stretnutie v priestoroch Diecézneho pastoračného centra v Nitre.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20211125047   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]