[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 01. 12. 2021   Meniny má Edmund       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové Katolícke noviny vysvetľujú duchovný význam nášho vykúpenia
P:3, 25. 11. 2021 11:05, DOMProcesia počas Trnavskej novény

Foto: Dušan Kolenčík


Bratislava 25. novembra (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny (47/2021). Prinášame ich anotáciu.

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú duchovný význam nášho vykúpenia, aby sa otrok hriechu stal slobodným Božím dieťaťom. Meno Ježiš naznačuje jeho vykupiteľské poslanie. Pánov anjel uisťuje Jozefa, že materstvo jeho manželky Márie je Božím dielom: „Porodí syna a dáš mu meno Ježiš; lebo on vyslobodí svoj ľud z hriechov.“ Svätý Tomáš Akvinský poznamenáva: „Boh vo svojej nekonečnej láske nemohol dať človeku viac ako svojho Syna Ježiša Krista.“ Adventné obdobie nám pripomína blízkosť vykúpenia, ktoré chceme v kresťanskom živote zavŕšiť dosiahnutím spásy.

Predstavujú farnosť v Kremnici, kde sa takmer všetci poznajú a vzájomne sa žehnajú. V poslednom týždni Cezročného obdobia slávime sviatok svätej Kataríny Alexandrijskej. Populárna svätica je aj patrónkou Kremnice a práve toto mesto v srdci Slovenska a tiež v geografickom strede Európy si Katolícke noviny vybrali za cieľ v rámci svojho seriálu reportáží zo slovenských farností.

Približujú aktivity Centra pre rodinu v Trenčíne, ktoré je miestom pomoci, prijatia a služby. Funguje už od roku 2015. Vzniklo na priamy podnet rodín, ktoré sa v tom čase vzájomne povzbudzovali a inšpirovali na manželských stretkách a v spoločenstvách, či už v meste, alebo v jeho okolí. Gabriel Chromiak, ktorý pôsobí vo vedení centra, hovorí, že rodiny vnímali potrebu všetky svoje aktivity sústrediť pod jednu organizáciu, a tak vytvoriť spoločné zázemie. Myšlienku vzniku centra preto privítali s nadšením.

Predstavujú životný príbeh pátra Mariána Františka Vikartovského, ktorého za kňaza vysvätil blahoslavený poľský kardinál Stefan Wyszyński. Pred rokom 1989 František Vikartovský tajne študoval teológiu, pričom ho na tejto ceste duchovne sprevádzal kardinál Ján Chryzostom Korec. Páter Vikartovský pre Katolícke noviny priblížil dni svojej diakonskej a kňazskej vysviacky, ako aj osobnosť blahoslaveného kardinála Wyszyńského.

Vysvetľujú, ako možno podporiť činnosť charitatívneho diela Mary’s Meals (Máriine jedlá), ktoré sýti viac ako dva milióny detí žijúcich v chudobe. Vďaka jedlu v škole získavajú vzdelanie a nádej na lepší život. Aj naše malé skutky lásky môžu byť odpoveďou na modlitby ľudí, ktorí sa obracajú na Pána v dôvere a nádeji, že aj o nich sa stará.

V seriáli Advent s Ignácom z Loyoly si môžete prečítať úryvok z diela Montyho Williamsa, SJ, Preniknúť do tajomstva. Katolícke noviny vás stále pozývajú zapojiť sa do veľkej predplatiteľskej súťaže.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, kn, za, ml; pz ) 20211125029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]