[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 03. 06. 2023   Meniny má Karolína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Sorrentino z Assisi: Cirkev potrebuje návrat k Evanjeliu
P:3, 12. 11. 2021 15:16, ZAH

Assisi 12. novembra (TK KBS) Počas návštevy Assisi sa pápež František stretol s viac ako 500 bezdomovcami, nezamestnanými a prisťahovalcami z rôznych častí Európy. Podujatie zorganizovali pri príležitosti Svetového dňa chudobných, ktorý sa bude sláviť v nedeľu.

Pred Bazilikou Panny Márie Anjelskej pozdravili Svätého Otca predstavitelia úradov a chudobných. Odovzdali pápežovi plášť a palicu pútnika, čím naznačil charakter návštevy. Po spoločnej modlitbe im František dal darčeky: ruksaky s oblečením.

Po návrate Františka do Vatikánu, účastníci stretnutia sa zišli na obede s biskupom Assisi. „Otázka chudobných musí byť jednou z najdôležitejších v Cirkvi, pretože oni sú v samom srdci evanjelia,“ povedal arcibiskup Domenico Sorrentino.

„V chudobných sme povinní vidieť Ježiša. Pápežova návšteva nás mobilizuje k prežívaniu spirituality sv. Františka, ktorá znamená byť chudobný medzi chudobnými. Caritas of Umbria robí všetko preto, aby dávala konkrétne znaky tejto lásky. Jednou z nich je aj spoločný obed. Stále však ide o symbolické gesto. Je dôležité, aby sa takéto gestá zmenili na nepretržité akcie. Charitatívna práca sa musí stať jednou z najdôležitejších úloh Cirkvi,“ povedal arcibiskup Domenico Sorrentino. - „Upozornil na to pápež, keď sa dnes modlil v Porciuncule, jednom z najdôležitejších miest v živote sv. Františka. Stalo sa tak pri 800. výročí prenesenia tzv. „Nepotvrdenej regule“, ktorá opisovala spôsob života františkánov na základe evanjelia. Toto je regula, ktorá platí nielen pre rehoľníkov, ale aj pre všetkých pokrstených. Iste nastal čas, aby sa Cirkev vrátila k Evanjeliu. To, čo robí pápež, zapadá do logiky návratu k Evanjeliu a pohľadu na chudobných Ježišovými očami.“( TK KBS, RV pl, rp; pz ) 20211112027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]