[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 22. 06. 2024   Meniny má Paulína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež: Systematickou prevenciou vykoreniť zneužívanie detí - kultúru smrti
P:3, 04. 11. 2021 13:34, ZAH

Rím 4. novembra (RV) „Nech je ochrana maloletých čoraz konkrétnejšie bežnou prioritou výchovnej činnosti Cirkvi“. To sú slová pápeža Františka, ktoré adresoval v posolstve účastníkom konferencie s názvom: „Podporovať ochranu detí v čase COVIDu-19 i mimo neho“.

Podujatie v Ríme 4. novembra organizuje Komunita pápeža Jána XXIII., Talianska katolícka akcia, spolu s Talianskym športovým centrom. 

Spolupracujú s nimi i Centrum pre viktimológiu a bezpečnosť Bolonskej univerzity. Prítomní sú aj predstavitelia Európskeho i talianskeho parlamentu i Poštová polícia.

Svätý Otec v posolstve píše o naliehavej potrebe obnoveného odborného formovania všetkých tých, čo sú zodpovední za vzdelávanie a pracujú v prostredí s maloletými - ako v Cirkvi, tak i v spoločnosti a rodine. „Jedine takto, systematickým činnosťou preventívneho spojenectva, bude možné vykoreniť kultúru smrti, ktorú so sebou nesie každá forma zneužívania – toho sexuálneho, zneužívania svedomia i zneužívania moci“, píše pápež.

Petrov nástupca ocenil spoločný projekt, vďaka ktorému spomínané organizácie formujú dospelých i mladých ľudí k tomu, aby vedeli rozpoznať rizikové situácie. Na záver píše:

„Ako laické združenia vás vyzývam, aby ste vytrvali v tejto práci formovania ku spoluzodpovednosti, dialógu a transparentnosti. Nech je ochrana maloletých čoraz konkrétnejšie bežnou prioritou výchovnej činnosti Cirkvi; nech je podporou otvorenej, dôveryhodnej a kompetentnej služby, s pevným postojom proti akejkoľvek forme ovládania, znevažovania intimity a spoluzodpovedného mlčania.“( TK KBS, RV, zk; rp ) 20211104016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]