[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 06. 2024   Meniny má Blanka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najnovšie Katolícke noviny štartujú predplatiteľskú súťaž o 40 cien
P:3, 03. 11. 2021 08:05, DOM

Bratislava 3. novembra (TK KBS) Vyšli Katolícke noviny, prinášame ich anotáciu (bez redakčnej úpravy).

Katolícke noviny 44/2021

Najnovšie Katolícke noviny štartujú veľkú predplatiteľskú súťaž. Ak si do 17. decembra 2021 objednáte a zaplatíte ročné predplatné na rok 2022, budete zaradení do žrebovania o 40 hodnotných cien. Vyhrať môžete napríklad zariadenie do študentskej izby, víkendový pobyt v kúpeľoch či tridsaťdielny porcelánový servis. Každý nový predplatiteľ navyše dostane ako darček knihu rozhovorov pápeža Františka a Marca Pozzu O nerestiach a čnostiach.

Katolícke noviny v duchovnej obnove vysvetľujú, ako sa môžeme priblížiť k svätosti. Svätosť by nemala byť vzdialená ani človeku 21. storočia. Nie je rezervovaná len pre vybraných, ale usilovať sa o ňu by sme sa mali všetci. Každého z nás si Pán totiž vyvolil, aby sme boli pred jeho tvárou svätí a nepoškvrnení v láske.

Predstavujú farnosť Všetkých svätých v obci Veľká nad Ipľom. Obec Veľká nad Ipľom sa nachádza osem kilometrov od Lučenca, patrí do Rožňavskej diecézy, do novohradského dekanátu. Farnosť je už stáročia pod patronátom Všetkých svätých. Pripomína ich najmä oltárny obraz od novohradského maliara Ľudovíta Kubániho.

Rozprávajú sa s Martinom Královičom, ktorý sa chcel organizáciou pápežovej návštevy poďakovať Cirkvi. Pre Martina Královiča z agentúry PS:Events, ktorá zabezpečovala priebeh podujatí s pápežom Františkom v Šaštíne a Prešove, bola organizácia septembrovej návštevy Svätého Otca splnením jedného z troch cieľov, ktoré chcel v živote dosiahnuť.

Prinášajú tiež rozhovor s Vlastimilom Dufkom, členom Spoločnosti Ježišovej, ktorý mal na starosti hudbu k svätej omši s pápežom v Šaštíne, a dirigentmi Róbertom Mésárošom a Zuzanou Buchovou Holičkovou. Jedinečné hudobné teleso, ktoré sprevádzalo slávenie Eucharistie s pápežom Františkom v septembri v Šaštíne, si vyslúžilo obdiv a vďaku nielen zo strany slovenských veriacich, ale aj samotného Svätého Otca, ktorý im s úsmevom ukázal symbolický palec hore. Spevácky zbor sprevádzal orchester zostavený z hráčov pôsobiacich v rôznych profesionálnych zoskupeniach.

Predstavujú unikátnu – vyše šesťstostranovú publikáciu – Diplomatár, ktorý je svedkom najstarších dejín. Špičkový znalec slovenského a uhorského stredoveku Richard Marsina v spolupráci s Jozefom Melišom a s výraznou podporou biskupa Viliama Judáka zostavil diplomatár s najstaršími zachovanými písomnými listinami Nitrianskeho biskupstva.

V seriáli Jesenné literárne itinerárium si môžete prečítať úryvok z cestopisu Pavla Dobšinského Púť po otčine.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, za, ml; pz ) 20211103024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]