[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 04. 2024   Meniny má Fedor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Projekt rurAllure zviditeľní atrakcie v blízkosti európskych pútnických trás 
P:3, 26. 10. 2021 11:55, DOM

Bratislava 26. októbra (TK KBS) Medzinárodný projekt rurAllure zviditeľní vidiecke múzeá, pamiatky a lokality kultúrneho dedičstva v blízkosti európskych pútnických trás.

Ide o myšlienku, ktorá je financovaná z programu Európskej únie pre výskum a inovácie Horizon 2020. Spojilo sa pri ňom konzorcium 16 partnerov pozostávajúcich z európskych organizácií a výskumných inštitúcií. Slovensko zastupujú tímy z Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT) a Katedry marketingovej komunikácie Univerzity Komenského (KAMAKO) v Bratislave.  

„Na Slovensku si vybrali málo známu pútnickú trasu Via Mariae, ktorá vedie zo Šiah do Trstenej a spája maďarskú cestu z Csíksomlyó do Czestochowej v Poľsku. Projekt umožní propagovať sakrálne, prírodné a kultúrne dedičstvo na našom území, preto je dôležité upozorniť, že nie je zameraný iba na pútnikov, ale bude ponúkať možnosti aj pre ďalšie skupiny turistov.   

Via Mariae bude v rámci projektu propagovaná spolu so známymi pútnickými trasami Svätojakubskou cestou, cestou do Santiaga de Compostella, Cestou sv. Olafa v Škandinávii a Stredoeurópskou mariánskou cestou,“ uvádzajú iniciátori projektu. Dodali, že cieľom projektu rurAllure je poskytnúť jednotný prístup k prezentovaným trasám naprieč Európou.  

KAMAKO identifikuje cieľové skupiny a potenciálne spolupracujúce strany, mapuje jednotlivé body slovenskej trasy Via Mariae a zbiera údaje k lokálnym zaujímavostiam pre pútnikov a budúcich návštevníkov. IIT poskytuje svoju expertízu pri analýze správania a potrieb pútnikov a nasledovnom dizajne a vývoji technologickej platformy, vrátane mobilnej aplikácie, ktoré budú asistovať pútnikom a turistom pri poznávaní vybraných európskych trás. 

Elektronické spracovanie každému pútnikovi umožní individuálne plánovanie cesty na základe osobných preferencií a celý proces plánovania významne zjednoduší. Pre slovenskú časť Stredoeurópskej mariánskej cesty – Via Mariae to bude znamenať medzinárodné zviditeľnenie a nárast turistov v Nitrianskom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji.  

Bližšie informácie o projekte poskytnú slovenskí zástupcovia (KAMAKO - Tatiana Deptová, tatiana.deptova@uniba.sk - 0907 279 976, FIIT STU - Viera Bordoy, bordoy@stuba.sk - 0915 195 308), informovala TK KBS Blandína Šramová, riešiteľka projektu.  

-

Ďalšie informácie o projekte (Teraz.sk / Postoj.sk / aices.sk / kamako.sk / fphil.uniba.sk( TK KBS, bsr, ml; pz ) 20211026019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]