[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 30. 06. 2022   Meniny má Melánia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Aplikácia Click To Pray 2.0 pozýva modliť sa so Svätým Otcom za synodu
P:3, 20. 10. 2021 13:05, ZAHFoto: SpC-Vatican


Vatikán 20. októbra (RV) Aj smartfón sa môže stať pomôckou pri modlitbe. Vo Vatikáne predstavili novú verziu aplikácie „Click To Pray 2.0“ ktorou Svetová modlitbová sieť pápeža (Apoštolát modlitby) ponúka používateľom návrhy na každodennú spoločnú modlitbu s pápežom Františkom a podporu synodálneho procesu.

Aplikácia ponúka možnosť dostávať upozornenia a podnety na modlitbu vo zvolených úsekoch dňa. Cieľom je prežívať deň v spojení s modliacim sa spoločenstvom Cirkvou a zjednotiť sa v modlitbe na úmysly pápeža za výzvy, ktorým čelí ľudstvo, a za evanjelizačné poslanie Cirkvi. Služba Click To Pray je k dispozícii v siedmich jazykoch a každý používateľ môže pomocou nej zverejniť aj svoje úmysly a zdieľať modlitby v rámci celej siete.

Inovovanú aplikáciu Click To Pray 2.0 pre platformy iOS a Android predstavil v utorok 19. októbra v Tlačovom stredisku Svätej stolice medzinárodný riaditeľ Svetovej modlitbovej siete pápeža páter Frederic Fornos SJ ako ovocie spolupráce s Generálnym sekretariátom Synody biskupov a Medzinárodnou úniou generálnych predstavených.

Na užitočnosť digitálnej aplikácie aj v rámci súčasnej synody s mottom „Za synodálnu Cirkev“ poukázal generálny sekretár Synody biskupov kardinál Mario Grech. Tento synodálny proces si podľa jeho slov „vyžaduje osobné i komunitné obrátenie, ktoré má svoj pôvod v modlitbe a je ňou udržiavané. Naša modlitba, ktorá pramení v tichu a kontemplácii, môže byť nesmierne užitočná pre celú Cirkev“.

Na prezentácii vystúpil aj sekretár Dikastéria pre komunikáciu Mons. Lucio Ruiz. Poukázal na užitočnosť digitálnych platforiem ako prostriedku ako dosiahnuť k ľuďom na „geografických a existenčných perifériách“, a to aj na základe skúsenosti Cirkvi v podmienkach pandémie Covid-19.

Medzinárodná koordinátorka Click To Pray Bettina Raedová o novej verzii aplikácie vysvetlila, že používatelia si teraz budú môcť zorganizovať svoj osobný modlitbový plánovač a nastaviť si chvíle modlitby na každý deň. Click to Pray má doteraz 2,5 milióna používateľov.( TK KBS, RV, jb; rp ) 20211020035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním