[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 30. 06. 2022   Meniny má Melánia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tím pastorácie povolaní pozval koordinátorov na online stretnutie
P:3, 20. 10. 2021 13:01, DOMBratislava 20. októbra (TK KBS) Šesťdesiatdva kňazov a zasvätených zo všetkých slovenských diecéz prišlo na celoslovenské online stretnutie koordinátorov pre pastoráciu povolaní (PaPo). Zorganizovali ho v nedeľu 18. októbra prostredníctvom platformy Zoom.

„Neunavme sa tým, že budeme pozývať, (…) nebojme sa nanovo hodiť siete,“ zaznelo v prvých príhovoroch. Stretnutie otvoril Mons. Tomáš Galis, ktorý v Konferencii biskupov Slovenska zastrešuje túto službu. Verbista Ján Kušnír vo svojom príhovore povedal: „Neodstraňujme slovo „povolanie“ z nášho slovníka.

Mladí nás potrebujú, aby sme im pomohli rozpoznať a zvoliť si cestu slobody, cestu, ktorá má cieľ, ktorá niekde vedie. Pastorácia povolaní nie je úlohou len pre niekoľkých, ale má byť úlohou celého spoločenstva, pretože každá pastorácia má byť pastoráciou povolaní,“ uviedol člen Spoločnosti Božieho Slova. 

Históriu služby pastorácie povolaní zhrnul salezián don Jozef Luscoň, ktorý bol na všetkých predchádzajúcich stretnutiach a kurzoch. Verbista Milan Toman predstavil Kurz Samuel, ktorý sa koná v piatich mestách v štyroch diecézach, aktivity pre miništrantov zastrešujú don Jozef Luscoň a zo spišského seminára špirituál Martin Majda.

Modlitbové spoločenstvo Angelus už 14 rokov ponúka zázemie pre mladých, hľadajúcich svoje povolanie, ktorých je zaregistrovaných aktuálne 1500, doplnila sociálna sestra Zuzana Škrinárová. Pavol Danko pozval koordinátorov do spolupráce pri príprave Národného stretnutia mládeže T22. „Potrebujeme vás!,“ uviedol.

V diecéznych skupinkách sa mali účastníci stretnutia možnosť zoznámiť a dohodnúť následné kroky na diecéznej úrovni. Tím pastorácie povolaní koordinujú školská sestra Samuela Muchová a kapucín Tomáš Kňaze. Ďalšie informácie o tejto službe je možné nájsť na internetovej stránke povolania.kbs.sk.

Zdroj: kvrps.sk sr. Františka Čačková, OSF( TK KBS, kvrps, fca, ml; pz ) 20211020034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním