[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 21. 06. 2024   Meniny má Alojz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny prinášajú špeciálnu osemstranovú Misijnú prílohu
P:3, 20. 10. 2021 09:05, DOM

Bratislava 20. októbra (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny (42/2021). Prinášajú špeciálnu osemstranovú Misijnú prílohu, ktorá je tematicky prioritne zameraná na africkú Keňu. Čakajú vás podnetné články, ale aj misijný kvíz o päť zaujímavých misijných cien, píše v anotácii čísla redaktorka Zuzana Artimová.

Katolícke noviny vysvetľujú, prečo by sme mali prosiť Pána Ježiša o duchovný zrak. „Rabboni, aby som videl“ - to sú prosebné slová slepca vysielané smerom k Ježišovi. Koronavírusom poznačená súčasnosť spôsobila, že komunikujeme oveľa viac očami. V očiach sú však ukryté všetky emócie i hĺbka nášho bytia. Milý pohľad medzi dvoma ľuďmi je často intenzívnejší než najhlbšia konverzácia.

Rozprávajú sa s argentínskou novinárkou Elisabettou Piquéovou, ktorá spolu so svojou rodinou patrí k blízkym priateľom pápeža Františka. Katolícke noviny sa s Elisabettou Piquéovou porozprávali nielen o Františkovej osobnosti a pontifikáte, ale aj o vtipných zážitkoch a tom, čo mu vo Vatikáne chýba najviac.

Prinášajú aj rozhovor s britským veľvyslancom na Slovensku Nigelom Bakerom. Pápež František privítal vo Vatikáne od 4. do 10. októbra náboženských predstaviteľov a osobnosti z celého sveta. Venovali sa naliehavým ekologickým výzvam pripravovaného samitu COP26, ktorý sa začne 31. októbra v Glasgowe. Keďže záštitu nad podujatím prevzalo Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, Katolícke noviny sa porozprávali s britským veľvyslancom na Slovensku Nigelom Bakerom, aby sa dozvedeli nielen to, čo sa dá od globálneho ekologického sympózia očakávať.

Predstavujú podielové knihy, ktoré pripravil Spolok svätého Vojtecha pre svojich členov na rok 2022. Ide o Pútnik svätovojtešský, historický román Marie Calasanzovej Ziescheovej Prázdne ruky a deväťdňovú pobožnosť Krížom k nádeji, ktorej autorom je kňaz Pavol Gavenda.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, zu, ml; pz ) 20211020026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]