[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 04. 2024   Meniny má Fedor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pozvalo deti zapojiť sa do činu pomoci, pridať sa môžu i ďalší
P:3, 08. 10. 2021 07:30, DOM

Bratislava 8. októbra (TK KBS) Október patrí v eRku – Hnutí kresťanských spoločenstiev detí už tradične kampani Detský čin pomoci. Tento rok hľadajú jeho členovia odpoveď na otázku: „Kto je môj blížny?“ Do tohto ročníka sa zatiaľ prihlásilo viac ako 28 detských skupín a niekoľko školských zariadení. Zapojiť sa však môžu aj ďalší.

Našim blížnym je ktokoľvek s kým sa stretávame, s kým môžeme zdieľať Božiu lásku. Našim povolaním je milovať nielen tých, ktorí sú nám podobní alebo s ktorými sa cítime príjemne, ale všetkých, ktorých nám Boh posiela do cesty. Podobenstvo nám pomáha pochopiť, že láske nezáleží na tom, či zranený brat pochádza odtiaľto alebo odinakiaľ. Pretože je to „láska, ktorá trhá reťaze, čo nás izolujú a oddeľujú, a vytvára mosty; láska, ktorá nám umožňuje budovať veľkú rodinu, kde sa všetci môžeme cítiť ako doma. Láska, ktorá pozná súcit a dôstojnosť“ (FT 62). „Tieto slová pápeža Františka v encyklike Fratelli tutti (o bratstve a sociálnom priateľstve) nás vyzývajú nachádzať súcit s každým človekom, s ktorým prichádzam do styku,“ dodáva Monika Vojtašáková, koordinátorka kampane.

Uplynulo len pár dní z mesiaca október a niektoré skupinky neváhali a realizovali už prvé stretko v rámci Detského činu pomoci. „Stretko na tému Kto je môj blížny sa aj mne aj mojim deťom páčilo. Myslím, že si viac deti budú všímať ľudí zo svojho okolia, zamýšľať sa nad tým, kto je ich blížny a ako mu môžu pomôcť,“ približuje vedúca jednej zo zapojených skupiniek.

„Do kampane sa v tomto roku zatiaľ zaregistrovalo viac ako 28 detských spoločenstiev, čo v súčasnosti predstavuje približne 600 detí a130 animátorov a niekoľko školských zariadení. Zapojiť sa môžu aj nečlenovia eRka, prípadne záujemcovia zo strany škôl i farností v ktorých eRko nepôsobí. Zaregistrovať sa je možné aj v priebehu kampane na webe Detského činu pomoci www.erko.sk/dcp,“ približuje možnosti zapojenia sa Boris Kollár, koordinátor pre komunikáciu eRka. Na stránke sú k dispozícii aj metodické materiály či grafický balík.

Detský čin pomoci je celoslovenská kampaň motivujúca deti v mesiaci október k skutkom nezištnej pomoci. Kampaň organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V tomto roku sa koná už 21. ročník. (Kontakt pre médiá: Boris Kollár, 0904 906 927, boris@erko.sk).( TK KBS, bko, ml; pz ) 20211008021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]