[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko nadviazalo spoluprácu s centrom pre pastoráciu mladých v Sarajeve
P:3, 05. 10. 2021 16:11, DOM

Bratislava 5. októbra (TK KBS) Zástupcovia eRka navštívili na konci septembra Arcidiecézne centrum pre pastoráciu mladých sv. Jána Pavla II v Sarajeve. Táto návšteva sa uskutočnila vďaka projektu eRka s názvom „Mladé srdce“, cez ktorý sa snažia rozpulzovať srdce mladých v slovenských farnostiach. Cieľom návštevy v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny bolo vzájomné spoznávanie sa, predstavenie práce a výmena skúseností.

„V projekte Mladé srdce sa chceme inšpirovať i partnermi v zahraničí. Hľadáme rôzne podnety v oblasti práce s mladými a oživenia farnosti. Veríme, že nové poznatky a skúsenosti prispejú k rozvoju projektu a jeho aktivít,“ prezradil František Koníček, obsahový koordinátor projektu Mladé srdce. Zástupcovia organizácií si navzájom predstavili činnosť a projekty na ktorých pracujú. „Zaujali nás niektoré projekty centra Jána Pavla II. v Sarajeve a našli sme viacero myšlienok, ktoré nás spájajú, ale aj nové pohľady a inšpirácie. Z mnohých možno spomenúť vzdelávanie animátorov, školu dobrovoľníctva, program o ochrane detí, či projekty zamerané na medzináboženský dialóg a spolunažívanie a budovanie pokojnej spoločnosti,“ doplnila Miroslava Siteková, koordinátorka projektu Mladé srdce.

Okrem návštevy centra zástupcovia z eRka navštívili i jednu z aktívnych farností vrhbosinaiskej diecézy- Travnik. Tam sa rozprávali s miestnymi kňazmi a rehoľnými sestrami, pôvodom z Poľska, o radostiach a starostiach farského života, o tom čo im pomáha pri práci s mladými a ako ich začleňujú do života spoločenstva. Návšteva v Sarajeve znamená prvý kontakt medzi organizáciami. eRkári však vidia veľký potenciál v spoločných témach a budú rozvíjať ďalšiu spoluprácu. Viac o projekte nájdete na webovej stránke www.erko.sk/mladesrdce.

Autorom projektu Mladé srdce je eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí.( TK KBS, bko, ml; pz ) 20211005033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]