[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 21. 10. 2021   Meniny má Uršuľa       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast
[apple]

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rodinkovo ponúka nový cyklus motivačných prednášok Amoris pre manželov
P:3, 29. 09. 2021 15:22, DOMBratislava 29. septembra (TK KBS) Amoris pre manželov - je názov nového cyklu motivačných prednášok, na ktoré pozýva Miesto prijatia pre rodiny Rodinkovo z Belušských Slatín. 

„Rodinkovo dlhé mesiace nemohlo byť otvorené pre tých, ktorí by chceli prísť. Božia tvorivosť nás však podnecovala nájsť spôsob, ako prísť bližšie k rodinám. Vo vďačnosti Jemu i všetkým, ktorí majú na tom podiel, vás preto rád pozývam na túto novinku z Rodinkova. Povedzte prosím o nej aj tým, na ktorých manželstve vám záleží alebo pre ktorých by bolo príliš náročne prísť na celý vikend s rodinou do Rodinkova. Verím, že spolu aj takto môžeme nanovo zakúsiť Radosť z lásky (Amoris laetitia),“ hovorí pre TK KBS Roman Seko, duchovný správca Rodinkova. 

Program Amoris pre manželov vznikol ako odpoveď na požiadavky mnohých manželov, ktorí sa po absolvovaní programu pre manželov v Rodinkove počas uplynulých rokov pýtali, či by sme nemohli niečo také, ako zažili v Rodinkove, ponúknuť aj priamo vo farnostiach. Program Amoris pre manželov sa počas októbra uskutoční v 19. farnostiach na Slovensku, pričom každá z týchto farností je v inom okresnom meste, aby bol program na Slovensku čím dostupnejší manželom, ktorým na ich vzťahu záleží a chcú preň niečo urobiť.

Základom programu sú tri motivačné prednášky skúsených manželských párov zamerané na lepšie poznanie a pochopenie manželského partnera, na posilnenie dôvery v manželskom vzťahu a na zlepšenie komunikácie a intímneho života. Účastnícke páry budú mať po každej prednáške dostatok priestoru a podnetov na dialóg vo dvojici a budú mať k dispozícii aj pripravené manželské páry, s ktorými sa budú môcť aj porozprávať, ak by mali o to záujem. O deti sa počas programu postarajú animátori.

Program je určený pre všetkých manželov, ktorým na ich vzťahu záleží a chcú na ňom priebežne pracovať ako aj pre tých, ktorí pociťujú vo vzťahu nejaké ťažkosti napr. časté nedorozumenia v komunikácii, nedôveru, nejednotu v niektorých dôležitých oblastiach ako je výchova detí, náboženský život, financie či intímny život. Na program je dá prihlásiť cez webstránku amoris.sk do 5. októbra (kvôli lepšiemu organizačnému zabezpečeniu). Prvé bude 10. októbra od 16:00 do 19:00. Na ďalších dvoch stretnutiach (17. a 24. októbra) sa budú môcť zúčastniť iba tí manželia, ktorí boli na prvom stretnutí. 

Rodinkovo, Amoris, program, manzelia( TK KBS, rse, rod, ml; pz ) 20210929039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]