[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM s ďalšími organizáciami spúšťajú kampaň Adoptuj si politika
P:3, 27. 09. 2021 11:46, DOM

Trenčín 27. septembra (TK KBS) Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) spolu s ďalšími kresťanskými organizáciami opäť spúšťajú kampaň „Adoptuj si politika”. V rámci kampane budú modlitbovo podporovať politikov v našej krajine. Začiatky projektu siahajú do roku 2013, vtedy sa do modlitieb zapojilo cez 1400 ľudí.

„Cieľom kampane Adoptuj si politika je pozvať ľudí k modlitbe za vládnych predstaviteľov a poslancov NR SR, ktorí rozhodujú o zákonoch a o smerovaní našej krajiny. Túžime, aby cirkev prinášala kultúru modlitby a žehnania, ako nás k tomu Božie slovo vyzýva (1 Tim 2, 1 – 3),“ uviedla Andrea Bielová, koordinátorka projektu.

Do kampane sa môžu záujemcovia zapojiť cez webovú stránku: www.adoptujsipolitika.sk, kde si vyberú jedného alebo viacerých politikov, za ktorých sa chcú modliť.

Realizátori kampane chcú politikom vyprosiť múdrosť a zodpovednosť v rozhodovaní a zasadzovaní sa za spoločné dobro. „Sme presvedčení, že k uplatňovaniu hodnôt ako spravodlivosť, čestnosť a úcta k životu sú potrební politici, ktorí budú tieto hodnoty aj žiť. Preto chceme namiesto kritizovania, znechutenia, či dištancovania sa od politiky prebrať cez modlitbu za nich časť zodpovednosti za Slovensko a jeho budúcnosť. Ako kresťania veríme, že zjednotením sa v modlitbe môžeme účinne pomôcť dianiu na Slovensku,“ dodal predseda ZKSM Eduard Filo.

Kresťania na Slovensku často aj v minulosti cez modlitbu prichádzali k Bohu a prosili ho o pomoc, ochranu a požehnanie. Sila modlitby inšpirovala mladých kresťanov pri príprave a obnove kampane „Adoptuj si politika” aj dnes. Cez tento projekt chcú medzi kresťanmi šíriť kultúru modlitby a žehnania.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže má viac ako tridsať ročnú históriu v práci s mládežou. V súčasnosti združuje 8403 členov, 259 spoločenstiev, 23 oblastných centier po celom Slovensku.

Zastrešuje mnohé celoslovenské projekty, ako sú Godzone, záchrana ruín kláštora sv. Kataríny, letné jazykové tábory a iné. Hlavnou víziou organizácie je, aby v každej obci a meste bolo spoločenstvo mladých ľudí prinášajúcich Božie kráľovstvo.

Viac informácií o ZKSM sa nachádza na www.zksm.sk.( TK KBS, zksm, ml; pz ) 20210927031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]