[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pozýva deti konať skutky nezištnej pomoci cez Detský čin pomoci
P:3, 22. 09. 2021 11:00, DOM

Bratislava 22. septembra (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v októbri už tradične pozýva deti a mladých zapojiť sa do kampane Detský čin pomoci. V tomto roku s témou „Kto je môj blížny?“. Tvorcovia sa aj tentokrát inšpirovali slovami pápeža Františka.  

„V priebehu kampane hľadáme spolu s deťmi odpoveď na otázku z podobenstva o milosrdnom Samaritánovi: „Kto je môj blížny?“ Práve počas svojej návštevy na Slovensku nám pápež František ukázal, že blížny, ktorý potrebuje našu pomoc, môže byť ktokoľvek. Sú to naši rodičia, súrodenci, starenka, ktorá býva sama, ale sú to aj tí, ktorých nepoznáme, či sú od nás ďaleko. Podať pomocnú ruku blížnemu znamená nebáť sa zašpiniť si ruky či plášť, ako nám to ukázal Samaritán v podobenstve,“ približuje tému koordinátorka kampane Monika Vojtašáková.

Cieľom Detského činu pomoci 2021 je prehĺbiť u detí všímavosť, aby mali otvorené oči a srdce na pomoc človeku, ktorý je v núdzi a ktorý čaká na to, aby mu niekto podal pomocnú ruku. „Kampaň každoročne motivuje k nezištným skutkom pomoci - tzv. DOBROčinom. Pomocou tejto kampane sa snažíme o čo najvyššiu participáciu detí, kde práve deti sú tvorcami skutkov, ktoré spolu s animátormi vykonajú vo svojej obci či farnosti,“ dodáva zástupca predsedu eRka Andrej Gejdoš.  

Minulý rok sa aj napriek náročnej situácii podarilo vykonať v rámci kampane mnoho DOBROčinov, ktoré ukázali, že deti aj animátori sú kreatívni v láske k druhým. Príkladom takého DOBROčinu bolo vytvorenie darčekov, ktoré deti s animátormi odovzdali zdravotníkom. Ďalšie skutky lásky je možne nájsť v galérii DOBROčinov na www.erko.sk/dobrociny

Záujemcovia sa môžu zaregistrovať do kampane na webe www.erko.sk/dcp. Zapojiť sa môžu aj nečlenovia eRka, prípadne sympatizanti zo škôl i farností, v ktorých eRko nepôsobí. Na stránke sú k dispozícii na stiahnutie metodické materiály či grafický balík. Detský čin pomoci je celoslovenská kampaň motivujúca deti v mesiaci október k skutkom nezištnej pomoci. Kampaň organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V tomto roku sa koná už 21. ročník.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko, ml; pz ) 20210922027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]