[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Bernard Bober: Svätý Otec ožil medzi mladými v Košiciach
P:3, 14. 09. 2021 21:43, DOM

Košice 14. septembra (TK KBS) Svätý Otec František ožil medzi mladými ľuďmi v Košiciach. Po rozlúčke s ním to povedal košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

„Som šťastný, že večer so Svätým Otcom vyšiel. Niektorí biskupi sa pýtali, či naši mladí rozumejú taliančine. Samozrejme, texty boli na veľkoplošných obrazovkách a keď Svätý Otec hovoril spontánne, tak prekladateľ hneď prekladal. Boli to veľmi pekné reakcie, silné svedectvá našich mladých a reč Svätého Otca.

Myslím, že to čo povedal o mládeži, o láske, trpezlivosti, o formácii - to sú veľmi dôležité slová, ktoré súvisia s formáciou dnešných mladých ľudí. A tiež to, že je dôležité sa vrátiť ku koreňom  k rodičom a starým rodičom a v tomto základe čerpať," povedal arcibiskup Bober Tlačovej kancelárii KBS.

„Dnes mladí povedia, že starí ničomu nerozumejú - ani mobilu, ani počítaču. Ale životu rozumieť neznamená rozumieť technike. A toto je dôležité! Rozumieť životu. Ja som bol veľmi rád, že to Svätý Otec povedal. Atmosféra bola veľmi dobrá," pokračoval ďalej arcibiskup Bober.

- Ako sa cíti pastier diecézy, ktorý takto pred tromi rokmi oznamoval svojej diecéze blahorečenie Anny Kolesárovej a teraz na tom istom štadióne vítal Svätého Otca a celému svetu predstavoval našu blahoslavenú?

„Ja som veľmi rád, lebo práve tento pápež rozhodol, že bude Anna Kolesárová blahoslavená a teraz akoby to aj Svätý Otec potvrdil, že toto svedectvo je veľmi silné.

Anna bola hrdinka a vydala svedectvo. Láska so svedectvom vytvárajú veľmi silné puto. A toto je veľmi dôležité, aby sme si uvedomovali, že sa nedá láska poňať iba ako sentiment, ale musí vydávať svedectvo. Svedectvo, keď je pravdivé, viaže na seba ľudí a ľudia nad tým rozmýšľajú a isto sa posúvajú k nejakému rozumnejšiemu štýlu života," dodal arcibiskup Bober.( TK KBS, bbo; ml ) 20210914091   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]