[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 07. 2024   Meniny má Bohuslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež poďakoval ceremoniárovi Guidovi Marinimu za 14 rokov služby
P:3, 12. 09. 2021 11:11, ZAH

Vatikán 12. septembra (RV) Počas letu na apoštolskú cestu pápež František ako zvyčajne pozdravil novinárov na palube. Svätý Otec pri tejto príležitosti verejne poďakoval svojmu dlhoročnému ceremoniárovi Mons. Guidovi Marinimu, pre ktorého bude táto apoštolská cesta poslednou, keďže bol menovaný za biskupa Tortony v oblasti Janova.

Mons. Guido Marini bol za hlavného pápežského ceremoniára - majstra liturgických slávení - menovaný v roku 2007 pápežom Benediktom XVI. Službu vykonával 14 rokov. Zakrátko prijme biskupskú svätenie a ujme sa biskupskej služby.

Svätý Otec počas letu Rím - Budapešť poďakoval aj doterajšiemu organizačnému vedúcemu apoštolských ciest, ktorým je Mons. Dieudonné Datonou, kňaz pochádzajúci z Beninu. Aj jeho čaká biskupská vysviacka a nová služba. V úlohe organizátora apoštolských ciest ho nahradí Mons. George Jacob Koovakad, ktorého pápež František v srdečnej atmosfére predstavil novinárom ako človeka, ktorý sa stále usmieva. Kňaz Mons.   Koovakad pochádza z Indie, je vatikánskym diplomatom a oficiálom Štátneho sekretariátu.

Touto apoštolskou cestou naposledy preukazuje svoje služby talianska letecká spoločnosť Alitalia, ktorá zakrátko ako subjekt zanikne. Pápež František pri tejto príležitosti poďakoval leteckej spoločnosti za jej dlhoročnú službu.

Pápeža sprevádza pri ceste do Budapešti a na Slovensko 78 novinárov z celého sveta, medzi nimi traja zo Slovenska a piati z Maďarska. V krátkom príhovore do mikrofónu Svätý Otec pripomenul aj novinárov, ktorí nie sú tentoraz na palube, konkrétne menoval Valentinu Alazrakiovú z Mexika. Potom prešiel chodbičkou pomedzi sedadlá a krátko pozdravil jednotlivých prítomných.( TK KBS, RV, jb; rp ) 20210912005   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]