[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prvý septembrový víkend bola výročná púť u tešiteľov v Marianke
P:3, 06. 09. 2021 16:55, DOM

Marianka 6. septembra (TK KBS) Prvý septembrový víkend sa konala výročná púť v Marianke. Ide o tradičnú púť, ktorá sa koná pri príležitosti sviatku Narodenia Panny Márie (8. septembra). Tentoraz sa niesla v znamení názvu „Stretnutie s našou matkou Máriou“. Program bol v bazilike a hlavné sväté omše na nádvorí baziliky.

"Ked sme sa dozvedeli, že na Slovensko prichádza pápež František, naša Kongregácia bratov tešiteľov sa rozhodla zorganizovať púť práve teraz, pretože chceme duchovne prežit púť Svätého Otca u nás," hovorí tešiteľ P. Faustyn Wesolowski. Do posledného momentu nevedeli či im pandemicka situácia dovolí zorganizovať tradičnú výročnú púť a v akej forme a koľko bude môcť byť ľudí fyzicky prítomných na svätých omšiach. „Preto sme tento rok nerobili veľké plagáty, neposielali sme informáciu do okolitých farností, ale sme o nej informovali len cez naše oznamy, web a sociálne siete. Napriek tomu prišlo veľa ctiteľov našej nebeskej Matky, čo nás ako správcov pútnickeho miesta veľmi potešilo," dodal.

Program výročnej púte sa začal v piatok svätou omšou a mládežníckym programom, ktoré pripravilo miestne „Spoločenstvo Údolie". Svätú omšu slávil a Božie slovo predniesol Ivan Slepčan, kaplán z bratislavskej farnosti Blumentál. V sobotu bola gréckokatolícka svätá liturgia, ktorej predsedal vladyka Peter Rusnák, ruženec, prednáška, krížova cesta na Kalvárii, slávnostné vešpery, ktoré viedol mužský zbor Baziliky "Chorus Augustini" a svätá omša, ktorä celebroval P. Tomáš Prajzendanc CCG. Nechýbali tradičné sväté omše a púte zo susedných farnosti, ktorí každý rok prichádzajú pokloniť sa Nebeskej Matke so svojimi farármi. Výročná púť vyvrcholila v nedeľu. Pontifikálnu svätú omšu celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.

TK KBS informoval P. Faustyn Wesolowski( TK KBS, fwe; ml ) 20210906058   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]