[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 28. 11. 2021   Meniny má Henrieta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Krościenku nad Dunajcom zorganizovali púť k hrobu Blachnického
P:3, 31. 08. 2021 09:25, DOMFrantišek Blachnický

Foto: Archív Hnutia Svetlo-Život v Lubline


Krościenko nad Dunajcom 31. augusta (TK KBS) Členovia Hnutia Svetlo-Život (HSŽ) a Kruciaty oslobodenia človeka (KOČ) sa zúčastnili na XI. celoslovenskej púte HSŽ a KOČ k hrobu Božieho služobníka Františka Blachnického v Krościenku nad Dunajcom. Ide o zakladateľa Hnutia Svetlo-Život a Kruciáty oslobodenia človeka. Púť sa konala pri príležitosti jeho nedožitých 100 narodenín.

Podujatie sa uskutočnilo v sobotu v komornej forme a za prítomnosti takmer 50 člennej skupiny zo Slovenska. Začalo modlitbou chvál, pri ktorých účastníci púte ďakovali Bohu za dar otca Blachnickeho a za jeho dielo, ktoré sa rozšírilo aj do našej  krajiny. V katechéze zazneli myšlienky z duchovného testamentu, ktorý zanechal zakladateľ sekulárnemu Inštitútu Nepoškvrnenej Matky Cirkvi a celému Hnutiu.

František Blachnicki nezanechal hmotné dedičstvo, lebo nič nevlastnil. No nechal tu všetko čo mal, a to lásku k Cirkvi a Hnutiu. Prítomní dostali úlohu prečítať si jeho testament a uvažovať o jeho odkaze a duchovnom dedičstve. Po katechéze zaznelo svedectvo manželov, ktorí povzbudili slovom o duchovnom význame spoločenstva HSŽ pre ich život.

„Krížová cesta, korunka Božieho milosrdenstva a adorácia v tichu boli dôležitými prvkami duchovnej púte. Vrcholom stretnutia bolo slávenie Eucharistie, ktorej hlavný celebrant generálny moderátor HSŽ Marek Sedek pripomenul, že sme cez Františka Blachnického dostali veľký dar a je na nás, či ho zakopeme alebo rozmnožíme. Neexistuje univerzálny návod na to, ako obnoviť Cirkev, farnosť, rodinu.

No Boh nám dáva talenty a dary a skrze moc Ducha Svätého nás pozýva k obnove našej Cirkvi. Na záver slovenský moderátor HSŽ Zdenko Králik prečítal list jednoty Svätému Otcovi a našim otcom biskupom, ktorý sa vždy posiela na takýchto podujatiach ako znak  jednoty a úcty voči našim duchovným pastierom Cirkvi," informoval Jozef Heske.

Tento rok v marci uplynulo sto rokov od narodenia Františka Blachnického. Na Slovensku je mnohým dobre známy cez svoje dielo Hnutie Svetlo-Život, ktoré je u nás prítomné od roku 1979.( TK KBS, jhe, ml; pz ) 20210831023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]