[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 29. 09. 2023   Meniny má Michal, Michaela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Krościenku nad Dunajcom zorganizovali púť k hrobu Blachnického
P:3, 31. 08. 2021 09:25, DOM

Krościenko nad Dunajcom 31. augusta (TK KBS) Členovia Hnutia Svetlo-Život (HSŽ) a Kruciaty oslobodenia človeka (KOČ) sa zúčastnili na XI. celoslovenskej púte HSŽ a KOČ k hrobu Božieho služobníka Františka Blachnického v Krościenku nad Dunajcom. Ide o zakladateľa Hnutia Svetlo-Život a Kruciáty oslobodenia človeka. Púť sa konala pri príležitosti jeho nedožitých 100 narodenín.

Podujatie sa uskutočnilo v sobotu v komornej forme a za prítomnosti takmer 50 člennej skupiny zo Slovenska. Začalo modlitbou chvál, pri ktorých účastníci púte ďakovali Bohu za dar otca Blachnickeho a za jeho dielo, ktoré sa rozšírilo aj do našej  krajiny. V katechéze zazneli myšlienky z duchovného testamentu, ktorý zanechal zakladateľ sekulárnemu Inštitútu Nepoškvrnenej Matky Cirkvi a celému Hnutiu.

František Blachnicki nezanechal hmotné dedičstvo, lebo nič nevlastnil. No nechal tu všetko čo mal, a to lásku k Cirkvi a Hnutiu. Prítomní dostali úlohu prečítať si jeho testament a uvažovať o jeho odkaze a duchovnom dedičstve. Po katechéze zaznelo svedectvo manželov, ktorí povzbudili slovom o duchovnom význame spoločenstva HSŽ pre ich život.

„Krížová cesta, korunka Božieho milosrdenstva a adorácia v tichu boli dôležitými prvkami duchovnej púte. Vrcholom stretnutia bolo slávenie Eucharistie, ktorej hlavný celebrant generálny moderátor HSŽ Marek Sedek pripomenul, že sme cez Františka Blachnického dostali veľký dar a je na nás, či ho zakopeme alebo rozmnožíme. Neexistuje univerzálny návod na to, ako obnoviť Cirkev, farnosť, rodinu.

No Boh nám dáva talenty a dary a skrze moc Ducha Svätého nás pozýva k obnove našej Cirkvi. Na záver slovenský moderátor HSŽ Zdenko Králik prečítal list jednoty Svätému Otcovi a našim otcom biskupom, ktorý sa vždy posiela na takýchto podujatiach ako znak  jednoty a úcty voči našim duchovným pastierom Cirkvi," informoval Jozef Heske.

Tento rok v marci uplynulo sto rokov od narodenia Františka Blachnického. Na Slovensku je mnohým dobre známy cez svoje dielo Hnutie Svetlo-Život, ktoré je u nás prítomné od roku 1979.( TK KBS, jhe, ml; pz ) 20210831023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]