[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 28. 09. 2023   Meniny má Václav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Profesor Lichner zavŕšil svoje pôsobenie vo funkcii prezidenta ESCT
P:3, 28. 08. 2021 11:10, DOM

Bratislava 28. augusta (TK KBS) Profesor Miloš Lichner zavŕšil svoje 4-ročné pôsobenie na pozícii viceprezidenta a potom prezidenta Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu (ESCT).

„Dnes, na sviatok môjho preferovaného sv. Augustína, som s Božou pomocou a vďaka vaším modlitbám a múdrym radám, úspešne zavŕšil a ukončil moje 4-ročné pôsobenie na pozícii viceprezidenta a potom prezidenta Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu (ESCT), ktorá je najväčšou teologickou asociáciou v Európe.

Náročné, ale aj intelektuálne a duchovne obohacujúce obdobie, ktoré mi prinieslo nové výzvy, poznatky a skúsenosti o situácii teológie v jednotlivých krajinách Európy, prehĺbené chápanie postavenia teológie v priesečníku Cirkvi, spoločnosti a univerzity a v neposlednom rade nespočetné priateľstvá,“ povedal TK KBS Lichner.

„Som veľmi rád, že máme stále dorast mladých teológov, intelektuálne a spirituálne zdatných a verných cirkevnému povolaniu teológa vo vernosti Bohu pod záštitou Svätého Otca v Cirkvi," dodal.

Novou prezidentkou sa - automaticky - po skončení kongresu stala doterajšia viceprezidentka prof. Margit Eckholt z Osnabrücku a za nového viceprezidenta bol zvolený prof. Gusztáv Kovács z mesta Pécs, rektor Pécskeho teologického kolégia. Európska spoločnosť pre katolícku teológiu združuje vyše osemsto teológov z celej Európy. Ide o najpočetnejšiu asociáciu teológov v Európe.

„Obom vyprosujem Božie požehnanie a ochranu našej Nebeskej Matky Panny Márie a teším sa na ďalší európsky kongres ESCT v Pécsi. Povolanie teológa je náročné, nádherné a obohacujúce," uviedol pre TK KBS Lichner. ( TK KBS, lich; ml ) 20210828005   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]