[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prehľad tipov o príchode pápeža Františka na Slovensko v TV LUX
P:3, 27. 08. 2021 15:23, DOM

Bratislava 27. augusta (TK KBS) V rámci prípravy na návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku vysiela TV Lux budúci týždeň (od 30.8. do 5.9.) takýto program:

Pápež František prichádza (4) (Pápež je ideál jednoty Cirkvi)

Biskup Košickej eparchie, vladyka Cyril Vasiľ, v ďalšom dokumente z cyklu Pápež František prichádza hovorí o svojom pôsobení vo Vatikáne, o tom, kým je preňho pápež František, aký je jeho postoj k východným katolíckym cirkvám, ale aj o tom aký význam má pre Slovensko slávenie liturgie spolu s pápežom.

Vysielame: pondelok 9:40, streda 20:15

Pápež František prichádza / Marián Gavenda a traja pápeži

Čo majú spoločné ostatní traja pápeži Ján Pavol II., Benedikt XVI. a František, ako sa stalo, že sa stal odborníkom na pápežov, čo naozaj hovorí Svätý Otec František a čo môže jeho cesta priniesť Slovensku. Tieto a iné témy otvára kňaz Marián Gavenda v dokumente Marián Gavenda a traja pápeži z cyklu krátkych dokumentárnych filmov Pápež František prichádza.

Vysielame: pondelok 20:00

Pápežské cesty (Program pápežskej cesty)

Program pápežskej cesty sa chystá pol až trištvrte roka. Vybraní ľudia z Vatikánu navštívia danú krajinu niekoľkokrát, komunikujú s miestnym nunciom a lokálnymi biskupmi. Na základe mnohých podkladov a informácii vzniká samotný program. Svätý Otec František vždy navštevuje aj periférie. Otázka pre nás je, čo nám má návšteva pápeža priniesť.

Vysielame:  utorok 16:05, piatok 17:10

Peter medzi nami

„Múdry a blažený je ten, kto dáva priestor ľútosti spojenej s láskou, pretože dostane útechu Ducha Svätého, ktorý je nehou Boha, čo odpúšťa a napráva.“ Takto sa veriacim prihovoril pápež František pri generálnej audiencii. Komentoval druhé z blahoslavenstiev z Evanjelia podľa Matúša: Blahoslavení plačúci, lebo budú potešení.

Vysielame: utorok 21:00, piatok 14:20, nedeľa 8:00

Generálna audiencia

Priamy prenos zo stretnutia Svätého Otca s pútnikmi, ktorí prichádzajú navštíviť Večné mesto a prihovára sa im.

Vysielame: streda 9:10

Pápežské cesty (Program pápežskej cesty)

Program pápežskej cesty sa chystá pol až trištvrte roka. Vybraní ľudia z Vatikánu navštívia danú krajinu niekoľkokrát, komunikujú s miestnym nunciom a lokálnymi biskupmi. Na základe mnohých podkladov a informácii vzniká samotný program. Svätý Otec František vždy navštevuje aj periférie. Otázka pre nás je, čo nám má návšteva pápeža priniesť.

Vysielame: streda 11:35, štvrtok 22:40

Pápež František prichádza (Pápežova farníčka)

Pracovala v Dome sv. Marty vo Vatikáne práve v čase, keď si na pápežský stolec sadol pápež František. V čom spočívala jej služba, aké to bolo bývať s pápežom a aký je pápež František v bežnom živote nám odhalí sr. Samuela Ševčíková v dokumente z cyklu krátkych dokumentárnych filmov Pápež František prichádza.

Vysielame: streda 14:30

Jeden na jedného (Pápežova exhortácia o mladých)

Pápež po Synode o mladých pripravil v roku 2019 novú exhortáciu s názvom „Kristus žije“. Čo je jej obsahom? Prečo ju Svätý Otec podpísal v Lorete? Čo mladým v dokumente odporúča?

Vysielame: streda 20:30, štvrtok 13:50, štvrtok 21:20, 

Pápež František prichádza (Nádej uprostred chudoby)

Pastorácia na najväčšom Rómskom sídlisku je náročná. Svoje prvé ovocie začala prinášať až po niekoľkých rokoch. Svätý Otec František je známy tým, že rád chodí na miesta, kde väčšina ľudí nechce alebo sa bojí vstúpiť - k chudobným na periférii spoločnosti. Pozrime sa spoločne ako vyzerá život na Luníku IX, pastorácia Rómov a život v saleziánskom stredisku, ktoré sa nachádza priamo uprostred tohto sídliska v ďalšej časti krátkych dokumentov z cyklu Pápež František prichádza.

Vysielame: štvrtok 17:00, sobota 13:50, nedeľa 21:45

S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom: Svätá omša zo Šaštína

Novéna k príchodu Pápeža Františka na Slovensko, priamy prenos z Národnej baziliky v Šaštíne.

Vysielame: piatok 18:00, sobota 18:00, nedeľa 18:00

Okrem toho počas dňa vysielame myšlienky pápeža Františka, ktoré odzneli počas ranných svätých omší v Dome sv. Marty. Nájdete ich v archíve TV Lux:

https://www.tvlux.sk/archiv/relacia/myslienky-papeza-frantiska?q=&relacia=myslienky-papeza-frantiska&day=&day_submit=

Zdroj: TV LUX( TK KBS, lux; ml ) 20210827036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]