[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 23. 09. 2023   Meniny má Zdenka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bratia tešitelia v Marianke ponúkajú nový kalendár a krížovú cestu
P:3, 26. 08. 2021 13:50, DOM

Marianka 26. augusta (TK KBS) Bratia tešitelia pripravili pri príležitosti blížiaceho sa stého výročia založenia Kongregácie bratov Tešiteľov pamätný kalendár. „Celý nasledujúci rok, si ich tak budeme môcť pripomínať a spolu s nimi, odmeriavať naše dni na ceste k večnosti," píšu na webstránke.

Ďalšou novinkou sú úvahy Tešiteľskej Krížovej Cesty, ktorú mali možnosť zažiť v Šaštíne pod pohľadom našej Bolestnej Matky, na pozvanie Spoločenstva Modlitby za kňazov. „Tieto texty predstavujú “duchovnosť vynáhrady” našich rehoľných Kongregácií – Sestier Tešiteliek a Bratov Tešiteľov – pozývame Ťa v modlitbe do jej poznania," uviedli tešitelia.

Obe novinky je možné získať v kostole bratov v Zlatých Moravciach, v sakristii baziliky v Marianke a v  predajnom  stánku v Marianskom údolí (káva u starej Sovy). Dajú sa tiež objednať na čísle 0948 207 369 (u Ľudmily Radačovskej) a na e-mailovej adrese: ludmilludmil@gmail.com. Kúpou kalendára či krížovej cesty je možné podporiť rozvoj pútnického miesta v Marianke.

Bratia Tešitelia sú rehoľné spoločenstvo bratov a kňazov, ktoré založil 7. apríla 1922 Jozef Litomiský. Podľa jeho príkladu sa snažia svojou láskou prinášať náhradu za hriechy svoje, Cirkvi i celého sveta. Podstata charizmy vyplýva z vôle samého Krista, ktorý vo chvíli úzkosti v Getsemanskej záhrade prosil: „zostaňte tu a bdejte so mnou“.

Každodennú hodinovú adoráciu sa snažia robiť v duchu Otca Zakladateľa – „Všetko pre potechu Božského Srdca Ježišovho.“ Vonkajšiu činnosť rehole tvorí práca s bezdomovcami, s väzňami, služba v nemocniciach, v hospicoch, uprostred zomierajúcich. Povolaním každého je zotrvanie v dialógu s Bohom pri každodennej adorácii Najsvätejšej sviatosti.

-
Zdroj: tesitelia.sk( TK KBS, tes; ml ) 20210826038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]