[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Chudobní sú „pasom do raja“. Priblížme sa k nim cez Úsmev ako dar
P:3, 26. 08. 2021 10:25, DOM

Bratislava 26. augusta (TK KBS) „Chudobní nám otvárajú cestu do neba, sú naším „pasom do raja“. Bude to pre nás len dobre, keď sa priblížime k tomu, kto je chudobný, lebo sa to dotkne nášho života," povedal pri jednej príležitosti pápež František, ktorého privítame o pár dní na Slovensku.

„Pripravujeme sa jeho návštevu takmer všetci - biskupi, diecézy, eparchie, farnosti, rehoľné spoločenstvá, mládež, dobrovoľníci, organizátori i štátnici. Na Slovensku sa však mnohé rodiny pripravujú aj na ďalšiu dôležitú udalosť - už o pár dní nastúpi do materských, základných a stredných škôl niekoľko stotisíc ich detí a mladých ľudí. Aj pre bežné rodiny je toto obdobie jedným z najťažších období v roku. Mnohí z vlastnej skúsenosti vieme, že to nie je už len o kružidle, zošite či peračníku, ale o topánkach, v ktorých treba do školy chodiť, školskej taške, prezúvkach a poplatkoch za učebnice cudzieho jazyka, pracovné zošity či ZRPŠ. Nehovoriac, že mnohé deti potrebujú vydať čipovú kartu na mestskú dopravu a nabiť si kredit na cestovné. Na jedno dieťa to častokrát pod 100 eur nedáte," vraví Radoslav Dráb zo Spoločnosti Úsmev ako dar.

Spoločnosť Úsmev ako dar na Slovensku pomáha takmer dvom tisíckam rodín, ktorých deti nástup do školy rovnako čaká. Väčšinou sa jedná o mamky - samoživiteľky, ktoré sú v životnej situácii, kde je pre nich nereálne zabezpečiť základné potreby pre nástup ich detí do školy. Preto Spoločnosť Úsmev ako dar vyhlasuje výzvu s prosbou, prostredníctvom ktorej môžu všetci ľudia ukázať gesto solidarity s týmito chudobnými deťmi pred návštevou Svätého Otca Františka na Slovensku. Do výzvy sa môžete pridať jednoducho cez darovací portál usmev.sk/skola alebo poukázaním vášho milodaru na darcovský účet Spoločnosti Úsmev ako dar SK 40 3100 0000 0043 5013 4306. Pomôcť sa dá darovaním prebytočnej funkčnej školskej tašky v dobrom stave, školského vaku pre staršieho študenta či málo opotrebovanej obuvi do školy. Záujemcovia môžu napísať na adresu: skola@usmev.sk.

TK KBS informoval Radoslav Dráb( TK KBS, rdr, jco; ml ) 20210826030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]