[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 18. 05. 2022   Meniny má Viola      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najväčšie diakonické stredisko navštívil košický eparcha Cyril Vasiľ
P:3, 26. 08. 2021 08:45, DOMKošice 26. augusta (TK KBS) Najväčšie diakonické stredisko v rámci siete ED ECAV na Slovensku navštívil košický eparcha Cyril Vasiľ. „Návšteva sa uskutočnila na základe dobrých, ekumenických vzťahov s vedením SED Košeca, pri príležitosti celoslovenskej púte RKC na známej hore Butkov – Ladce, kde arcibiskup mal v homíliu ku takmer šesťtisícom prítomným pútnikom," píše na stránke ecav.sk Anna Kušnírová.

Pri návšteve SED Košeca a po privítaní správcom Ľubomírom Marcinom sa hosť prihovoril ku zhromaždeným klientom a personálu v kaplnke strediska. Poďakoval za prijatie a prítomných klientov povzbudil slovami, aby všetci vládali niesť svoj kríž v starobe, chorobe, nevládnosti a osamotenosti statočne. Vyzdvihol službu a nasadenie personálu, zvlášť v tejto ťažkej pandemickej dobe.

Nasledoval spev Pánovej modlitby – Otčenáš v staroslovienčine s organovým sprievodom kantora a člena SR SED Košeca Martina Melišíka v podaní  M. Breče a Ľ. Marcinu. Arcibiskup Vasiľ udelil prítomným archijerejské požehnanie. Klientka zariadenia Jarmila Smetanová, pôvodom z Trenčína, odovzdala hosťovi kyticu kvetov a poďakovala za účasť.

Potom nasledovala prehliadka zariadenia, ktoré si arcibiskup prezrel v sprievode Jozefa Havrilčáka. Správca SED Košeca Ľ. Marcina daroval arcibiskupovi ozdobný kríž, ktorý dostal pred rokmi od príbuzných až z ďalekého, kanadského Toronta.

Zdroj: ecav.sk( TK KBS, ecav; ml ) 20210826028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním