[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 28. 05. 2023   Meniny má Viliam      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Do Godzone race sa za jeden deň zapojilo už takmer 1000 ľudí
P:3, 25. 08. 2021 17:55, DOM

Bratislava 25. augusta (TK KBS) V utorok 24. augusta odštartovala jedinečná súťaž Godzone Race. Potrvá až do soboty 28. augusta.

Godzone race alebo skrátene „G-Race“ je novým konceptom modernej púte. Ide o jedinečné  interaktívne preteky organizované projektom Godzone,  v ktorých súperia moderátori Godzone tour, každoročne organizovaného kresťanského evanjelizačného turné.

Moderátori Ivan a Dávid odštartovali svoju púť v Českej republike v Brne, kde ich nič netušiacich, produkčný tím vysadil na dvoch neznámych miestach. Od tejto chvíle bolo úlohou moderátorov splniť rôzne zábavné i dobročinné úlohy spolu s členmi svojich tímov a čo najrýchlejšie sa dopraviť do nasledujúceho mesta, v ktorom sa bude konať Godzone tour 2021. Zostrih prvého dňa je možné nájsť TU.

Svoju púť súťažiaci ukončia 28.8 v Košiciach.

Do Godzone race sa zapájajú stovky ľudí

V súťaži sú kľúčovými tímy zložené s fanúšikov projektu Godzone. Do súťažných tímov Godzone race sa doteraz zapojilo už takmer 1000 ľudí, ktorí súťažiacim pomáhajú plniť denné úlohy, zabezpečujú odvoz, nocľah, vymýšľajú stratégiu. V rámci plnenia úloh tímy plnia bizarné misie, ale tiež sa modlia modlitbu ruženca a konajú konkrétne skutky lásky.

Čo je zmyslom Godzone race?

Zmyslom Godzone Race je najmä upozorniť na evanjelizačné Godzone tour, ktoré projekt Godzone pripravuje každoročne v novembri v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež a tiež povzbudiť mladých ľudí, aby sa zúčastnili stretnutia s pápežom Františkom, ktorý na svojej septembrovej návšteve navštívi aj Košice, kde svoju púť zakončia aj súťažiaci v Godzone race. Godzone race má však aj vznešenejšiu líniu.

Je pozvaním ku skutkom lásky a modlitbám. Každý deň sa súťažiaci zapájajú do dobročinných aktivít ako napríklad  služba v organizácii Depaul, ktorá pomáha ľuďom bez domova či v komunite Sant'Egidio.

Godzone race a celé jeho dianie môžu diváci sledovať na sociálnych sieťach projektu Godzone, kde každodenne pribúda zostrih denného diania. Počas celej svojej cesty moderátori komunikujú so svojimi tímami pomocou četovej aplikácie. Pre fanúšikov, zaregistrovaných v súťažných tímoch, organizátori pripravili dokonca výherné ceny.

Všetky pravidlá a podrobnosti súťaže nájdu na stránke race.godzone.sk.

Realizácia projektu Godzone je zastrešená Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a Radou pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska v spolupráci so spoločenstvom SP.( TK KBS, kvi; ml ) 20210825048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]