[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 16. 05. 2022   Meniny má Svetozár      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové Katolícke noviny približujú ekumenické úsilie pápeža Františka
P:3, 25. 08. 2021 11:25, DOMBratislava 25. augusta (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny, prinášame ich anotáciu (bez redakčnej úpravy).

-----------------------------------------------------------------

Katolícke noviny 34/2021

Najnovšie Katolícke noviny uverejňujú katechézu bratislavského pomocného biskupa Jozefa Haľka, v ktorej sa venuje mariánskej úcte pápeža Františka a jeho vnímaniu pokory Panny Márie. Súčasťou prípravy na návštevu Svätého Otca na Slovensku sú aj katechézy o mariánskej úcte pápeža Františka. Pod názvom S pápežom Františkom do Šaštína ich pravidelne každú stredu v júli i v auguste veriacim v kapucínskom Kostole sv. Štefana Uhorského v Bratislave prednáša biskup Jozef Haľko.

Približujú ekumenické úsilie pápeža Františka, ktoré možno vnímať nielen v snahe o dialóg, ale tiež v tom, ako na cestu jednoty pozýva i svojich veriacich. Pápež František si svojou otvorenosťou a láskou získal srdcia ľudí aj mimo Katolíckej cirkvi.

Vysvetľujú, prečo je svätý Jozef nádejou chorých a patrónom umierajúcich. V ťažkých životných situáciách je potrebná sociálna aj spirituálna opora, mať dvojicu s Ježišom Kristom. S ním sa dá nájsť zmysel choroby, starnutia aj zomierania. Úcta k svätému Jozefovi posúva naše nazeranie za viditeľné skutočnosti a necháva nás vytušiť niečo z Božej blízkosti.

Predstavujú životný príbeh politického väzňa, lekára Vladimíra Sterculu, ktorý by sa 5. septembra dožil okrúhlych sto rokov. Katolícke noviny s láskavým dovolením jeho dcéry Bernadety Ambrózovej nahliadli do biografie jej otca, ktorý sa stal príkladom evanjeliom inšpirovanej statočnosti a obetavosti.

Upozorňujú na tragickú situáciu v etiópskom regióne Tigraj, ktorý túži po pokoji a zmierení. V novembri minulého roka tam vypukla občianska vojna. Konflikt doteraz priniesol veľa obetí z radov civilných obyvateľov; z mnohých ľudí sa stali utečenci. Vyše 400-tisíc obyvateľov Tigraja trpí hladom. Dôsledkami vojny sú však zasiahnuté i ďalšie štyri milióny ľudí žijúcich v blízkosti regiónu Tigraj. Konferencia biskupov Etiópie vo svojom vyhlásení vyjadrila solidaritu s regiónom i jeho obyvateľmi.

V seriáli Jubileum sv. Dominika dies natalis 2021 si môžete prečítať úryvok z diela Mascarella o najstaršom obraze sv. Dominika.

Katolícke noviny uverejňujú ďalšie otázky, úlohy a kupóny k letným súťažiam: Leto so svätým Jozefom a Rodinné leto.

TK KBS informovala Zuzana Artimová
-----------------------------------------------------------------( TK KBS, za; ml ) 20210825029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním