[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 02. 04. 2023   Meniny má Zita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vydavateľstvo DON BOSCO prináša pred návštevou pápeža dve novinky
P:3, 24. 08. 2021 10:40, DOM

Bratislava 24. augusta (TK KBS) Vydavateľstvo DON BOSCO (VDB) ponúka v týchto dňoch obľúbený a veselý Tik-Tak blok 2022, ako aj septembrové vydanie časopisu Rebrík, ktorého prílohu tvorí skladacia knižka Náš pápež František, ktorá poteší s blížiacim sa príchodom Svätého Otca na Slovensko.   

Tik-Tak blok 2022 je spoločník pre deti plný aktivít, vtipov a hlavolamov.

Starká Dorka spolu s vnúčatami Maxom, Aladárom a Ivou ťa chcú sprevádzať celý rok 2022. Ponúkajú zaujímavé prirovnania, ktoré vyvolajú túžbu po peknom prežívaní každého mesiaca. Iva zas pravidelne inšpiruje čitateľov myšlienkou pápeža Františka. Milovníkom prírody sa prihovárajú zvieratá z Aladárovho albumu, aby o sebe prezradili rozličné zaujímavosti. Potešia aj pestré návody, recepty a postupy na aktivity pre každý mesiac. A nechýbajú ani hlavolamy či množstvo vtipov.

Tik-Tak blok 2022 vychádza vo formáte 105 x 148 mm a má 96 strán. Záujemcovia si ho môžu (pred)objednať TU, cez e-shop www.donbosco.sk, na adrese objednavky@donbosco.sk alebo telefonicky na čísle 0903 962 029.

Septembrové číslo časopisu Rebrík ponúka skladaciu knižku Náš pápež František.

Na začiatku školského roku si zvykneme vytyčovať veľké ciele, ale postupne chuť aj zápal ochladne. Téma septembrového čísla časopisu Rebrík (už 32. ročník) Malými krokmi k cieľu ponúka tri obrázkové príbehy detí, ktoré si vytýčili nejaký cieľ, bojovali s rozličnými prekážkami i pokušeniami a cieľ nakoniec dosiahli. S akými prekážkami sa možno stretnúť na ceste za vytýčeným cieľom a čo robiť, ak sa nedarí plniť predsavzatia? Na strane 2 – 3 nájdu čitatelia odpovede aj na tieto otázky.

Pripravujete sa spolu s deťmi na návštevu Svätého Otca na Slovensku? V takom prípade poteší stredová príloha septembrového čísla – skladacia knižka Náš pápež František. Čitateľov čaká na každej strane knižky zaujímavý hlavolam, ktorý rozprávanie vždy doplní o správny údaj.

Nová rubrika Slovensko mojimi očami ponúka pohľad na Mikušovce, dedinku na západe Slovenska uprostred Bielych Karpát. Krásnu reportáž spojenú s fotografiami a kresbami o nej napísali žiaci 2. ročníka ZŠ s MŠ Mikušovce. Viete, že v tejto dedinke v zime 2010 postavili najvyššieho snehuliaka na Slovensku?

Chcete lepšie spoznať Ugandu, aj keď tam nepoletíte? Spriateľte sa s Glóriou, dievčaťom z plagátu kampane Dobrej noviny. S Glóriou v Ugande môžete byť každý mesiac. V septembri Glória porozpráva o škole a školskom roku. Rozprávanie dopĺňa pracovný list ChameLEÓN odhaľuje. Ponúka veselé úlohy – tentoraz sú spojené s témou škola.

S každým začiatkom – a teda aj so začiatkom školského roku – sa spájajú rozličné predsavzatia. Darí sa ich však plniť? Tu môže pomôcť Zrkadlo môjho dňa – krátky návod, ako si pravidelne robiť spytovanie svedomia. Nájdete ho v Rebríku na 25. strane.

Rebrík si môžu záujemcovia (pred)objednať TU, na e-shope Vydavateľstva DON BOSCO www.donbosco.sk, cez stránku časopisu www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 0910 777 587.

TK KBS informoval Peter Novák( TK KBS, pno; ml ) 20210824033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]