[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 08. 06. 2023   Meniny má Medard      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Budapešť sa pripravuje prijať pápeža na eucharistickom kongrese
P:3, 20. 08. 2021 10:05, ZAH

Budapešť 20. augusta (TK KBS) Pápež František čoskoro nasadne do lietadla a po prvý raz po šiestich mesiacoch pôjde na zahraničnú návštevu – do Maďarska a na Slovensko. Jeho prvou zastávkou bude Medzinárodný eucharistický kongres v Budapešti. Do maďarského hlavného mesta ho pozval na osobnom stretnutí vo Vatikáne maďarský prezident János Áder, ktorý bude jedným z rečníkov na kongrese, pripomína Rome Reports.

„Prezident Maďarska pozval pápeža. Prezident je tiež katolík. Na kongrese vydá svedectvo nielen ako prezident republiky, ale tiež ako katolícky otec a manžel,“ hovorí Dr. Kornél Fábry, generálny sekretár 52. medzinárodného eucharistického kongresu. Medzi ďalšie významné podujatia kongresu patrí otváracia svätá omša, na ktorej viac ako tisíc detí pristúpi k prvému svätému prijímaniu, a záverečná svätá omša, ktorú bude celebrovať pápež František na Námestí hrdinov. „Očakáva sa, že 1200 detí pristúpi k prvému svätému prijímaniu, a to bude aj otvárací ceremoniál. Na záver bude svätá omša pred parlamentom a po nej bude eucharistický sprievod so sviečkami až na Námestie hrdinov, kde bude na druhý deň, v nedeľu, záverečná svätá omša Statio Orbis,“ uviedol Fábry.

V rámci príprav na kongres zorganizovali organizátori aj súťaž v pečení oficiálneho sladkého pečiva kongresu, v ktorej museli súťažiaci použiť ingrediencie, ktoré sa nachádzajú v Biblii, ako sú figy, datle, černice, pistácie a olivový olej. „Dáme ho deťom, ktoré prijmú prvé sväté prijímanie, a pred kongresom zorganizujeme obed pre chudobných ľudí, aby sme im dali nielen jedlo, ale aby sme boli s nimi pri stole a prijali ich. A toto bude dezert po tomto obede,“ uviedol generálny sekretár 52. medzinárodného eucharistického kongresu.

Táto cesta je prvou cestou pápeža Františka do Maďarska. Po slávení svätej omše bude pokračovať na Slovensko, kde strávi tri dni cestovaním po krajine (Zdroj: Rome Reports / Preložila: Mária Spišiaková)( TK KBS, rre, msp, ml; pz ) 20210820025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]