[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 27. 05. 2022   Meniny má Iveta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cenu Nitrianskeho kraja si prevzal aj riaditeľ diecéznej charity Barát
P:3, 18. 08. 2021 14:30, DOMFoto: Archiv BU


Bratislava 18. augusta (TK KBS) V Koncertnej sále Župného domu v Nitre sa 16. augusta 2021 uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení NSK za roky 2019-2020. Slávnostné podujatie sa konalo za účasti predsedu NSK Milana Belicu, podpredsedov NSK, poslancov NRSR zvolených v NSK a predstaviteľov miestnej, verejnej a štátnej správy, cirkví a spoločenských a vzdelávacích inštitúcií pôsobiacich v rámci Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Ocenenia Nitrianskeho samosprávneho kraja boli odovzdané osobnostiam za rok 2020, ale dodatočne aj za rok 2019, keďže v dôsledku koronavírusovej pandémie sa v roku 2020 nemohlo odovzdávania najvyšších ocenení Nitrianskeho samosprávneho kraja uskutočniť. Medzi tými, ktorí boli ocenení bol aj Juraj Barát, ktorý ju z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu prevzal za zásluhy a osobný prínos v oblasti charity a sociálnej práce a reprezentáciu Nitrianskeho samosprávneho kraja na Slovensku i v zahraničí. Na slávnostnom akte laureáta sprevádzali najbližší spolupracovníci z diecéznych charitatívnych zariadení pod vedením diecézneho ekonóma a katedrálneho kanonika Mons. Martina Štofka v zastúpení nitrianskeho diecézneho biskupa Mons. Viliama Judáka.

Juraj Barát od roku 1990 až do súčasnosti  pôsobí v oblasti charity, humanitárnej, rozvojovej a sociálnej práce na Slovensku. Stál pri zrodoch Diecéznej charity v Nitre, ktorú aj dodnes riadi, Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti, Charitatívno – sociálneho centra, Detského charitného domu, Detského domova sv. Lujzy, Domu charity sv. Rafaela, Hospicu – domu pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre, či Chránenej dielne. Bol riaditeľom Depaul Slovensko n.o., pre ľudí bez domova, a angažoval sa pri integrácii asýrskych kresťanov na Slovensku.

Podieľal sa na príprave legislatívy pre neziskové organizácie, dobrovoľníctvo, vzdelávanie a zmenu sociálneho systému na Slovensku. Ako člen Sociofóra a odborných komisií sa podieľal na tvorbe nových modelov práce detských domovov, hospicovej starostlivosti, či práce s ľuďmi bez domova. Pôsobí v Predsedníctve Platformy mimovládnych a rozvojových organizácií Slovenska, ktoré zastupoval aj v platforme európskych rozvojových a humanitárnych organizácií Concord.

Bol členom výkonného výboru Caritas Europa a generálnym sekretárom Slovenskej katolíckej charity. Má obrovský podiel na začiatkoch pomoci Slovenskej katolíckej charity zvlášť na území Nitry a Nitrianskeho samosprávneho kraja pri povodniach v roku 2013. Koordinoval práce na medzinárodných humanitárnych projektoch na Ukrajine, na Balkáne, v Južnom Sudáne, v Pakistane či v Keni. 

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu; ml ) 20210818030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním