[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 08. 12. 2021   Meniny má Marína       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cenu Nitrianskeho kraja si prevzal aj riaditeľ diecéznej charity Barát
P:3, 18. 08. 2021 14:30, DOMFoto: Archiv BU


Bratislava 18. augusta (TK KBS) V Koncertnej sále Župného domu v Nitre sa 16. augusta 2021 uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení NSK za roky 2019-2020. Slávnostné podujatie sa konalo za účasti predsedu NSK Milana Belicu, podpredsedov NSK, poslancov NRSR zvolených v NSK a predstaviteľov miestnej, verejnej a štátnej správy, cirkví a spoločenských a vzdelávacích inštitúcií pôsobiacich v rámci Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Ocenenia Nitrianskeho samosprávneho kraja boli odovzdané osobnostiam za rok 2020, ale dodatočne aj za rok 2019, keďže v dôsledku koronavírusovej pandémie sa v roku 2020 nemohlo odovzdávania najvyšších ocenení Nitrianskeho samosprávneho kraja uskutočniť. Medzi tými, ktorí boli ocenení bol aj Juraj Barát, ktorý ju z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu prevzal za zásluhy a osobný prínos v oblasti charity a sociálnej práce a reprezentáciu Nitrianskeho samosprávneho kraja na Slovensku i v zahraničí. Na slávnostnom akte laureáta sprevádzali najbližší spolupracovníci z diecéznych charitatívnych zariadení pod vedením diecézneho ekonóma a katedrálneho kanonika Mons. Martina Štofka v zastúpení nitrianskeho diecézneho biskupa Mons. Viliama Judáka.

Juraj Barát od roku 1990 až do súčasnosti  pôsobí v oblasti charity, humanitárnej, rozvojovej a sociálnej práce na Slovensku. Stál pri zrodoch Diecéznej charity v Nitre, ktorú aj dodnes riadi, Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti, Charitatívno – sociálneho centra, Detského charitného domu, Detského domova sv. Lujzy, Domu charity sv. Rafaela, Hospicu – domu pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre, či Chránenej dielne. Bol riaditeľom Depaul Slovensko n.o., pre ľudí bez domova, a angažoval sa pri integrácii asýrskych kresťanov na Slovensku.

Podieľal sa na príprave legislatívy pre neziskové organizácie, dobrovoľníctvo, vzdelávanie a zmenu sociálneho systému na Slovensku. Ako člen Sociofóra a odborných komisií sa podieľal na tvorbe nových modelov práce detských domovov, hospicovej starostlivosti, či práce s ľuďmi bez domova. Pôsobí v Predsedníctve Platformy mimovládnych a rozvojových organizácií Slovenska, ktoré zastupoval aj v platforme európskych rozvojových a humanitárnych organizácií Concord.

Bol členom výkonného výboru Caritas Europa a generálnym sekretárom Slovenskej katolíckej charity. Má obrovský podiel na začiatkoch pomoci Slovenskej katolíckej charity zvlášť na území Nitry a Nitrianskeho samosprávneho kraja pri povodniach v roku 2013. Koordinoval práce na medzinárodných humanitárnych projektoch na Ukrajine, na Balkáne, v Južnom Sudáne, v Pakistane či v Keni. 

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu; ml ) 20210818030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]