[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 09. 12. 2021   Meniny má Izabela       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Kláštore pod Znievom putovali opäť k Panne Márii Nanebovzatej
P:3, 18. 08. 2021 10:30, DOMFoto: Milan Gonda


Kláštor pod Znievom 18. augusta (TK KBS) Od 13. do 15. augusta 2021 sa v Kláštore pod Znievom uskutočnila už tradičná mariánska púť k Panne Márii Nanebovzatej. Duchovný program začal v piatok slávením svätej omše, ktorú celebroval Vladimír Maslák, rektor prepoštského Kostola Panny Márie v Kláštore pod Znievom a predseda občianskeho združenia Dobrý Pastier. Homíliu počas svätej omše predniesol Miroslav Klimant. Večer po svätej omši nasledovala adorácia s chválovými spevmi.

V sobotu ráno, hlavný deň púte, privítal pútnikov vo farskom Kostole sv. Mikuláša miestny farár Štefan Hýrošš aj s Vladimírom Maslákom. Veriaci potom spolu začali putovať ku Kaplnke Lurskej Panny Márie, pričom sa modlili ruženec. Od Lurdskej kaplnky pokračovala púť ku Kostolu sv. Kríža na Kalváriu, kde sa modlili pobožnosť Krížovej cesty.

Vrcholom sobotnej púte bola svätá omša, ktorú celebroval Vladimír Slovák, farár zo Bzovíka. Na záver svätej omše odhalil a požehnal pamätnú tabuľu venovanú Mons. Pavlovi Hnilicovi, bývalému študentovi Znievskeho gymnázia. Tak v piatok, ako aj v sobotu, svätú omšu svojím spevom sprevádzalo spoločenstvo Martindom z Bratislavy.

V záverečný deň púte, teda v nedeľu, sa pred prepoštským Kostolom Panny Márie slávila svätá omša, ktorej predsedal Mons. Branislav Koppal, generálny vikár banskobystrickej diecézy. Na záver svätej omše odhalil a požehnal pamätnú tabuľu Mons. Petrovi Dubovskému, bývalému maturantovi na Znievskom gymnáziu. Svätej omše sa zúčastnil aj Dušan Daloš, starosta obce Rakovice, tiež netere otca biskupa Dubovského.

„Počas celej púte sme sa zamýšľali nad životom a poslaním Panny Márie, ktorá je našou nebeskou patrónkou a orodovnicou u svojho Syna, Ježiša Krista. Nech naša nebeská Matka vyprosí u svojho Jednorodeného hojnosť milostí pre nás všetkých," informoval TK KBS Viktor Varga.( TK KBS, vva; ml ) 20210818019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]