[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 18. 05. 2022   Meniny má Viola      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Kláštore pod Znievom putovali opäť k Panne Márii Nanebovzatej
P:3, 18. 08. 2021 10:30, DOMFoto: Milan Gonda


Kláštor pod Znievom 18. augusta (TK KBS) Od 13. do 15. augusta 2021 sa v Kláštore pod Znievom uskutočnila už tradičná mariánska púť k Panne Márii Nanebovzatej. Duchovný program začal v piatok slávením svätej omše, ktorú celebroval Vladimír Maslák, rektor prepoštského Kostola Panny Márie v Kláštore pod Znievom a predseda občianskeho združenia Dobrý Pastier. Homíliu počas svätej omše predniesol Miroslav Klimant. Večer po svätej omši nasledovala adorácia s chválovými spevmi.

V sobotu ráno, hlavný deň púte, privítal pútnikov vo farskom Kostole sv. Mikuláša miestny farár Štefan Hýrošš aj s Vladimírom Maslákom. Veriaci potom spolu začali putovať ku Kaplnke Lurskej Panny Márie, pričom sa modlili ruženec. Od Lurdskej kaplnky pokračovala púť ku Kostolu sv. Kríža na Kalváriu, kde sa modlili pobožnosť Krížovej cesty.

Vrcholom sobotnej púte bola svätá omša, ktorú celebroval Vladimír Slovák, farár zo Bzovíka. Na záver svätej omše odhalil a požehnal pamätnú tabuľu venovanú Mons. Pavlovi Hnilicovi, bývalému študentovi Znievskeho gymnázia. Tak v piatok, ako aj v sobotu, svätú omšu svojím spevom sprevádzalo spoločenstvo Martindom z Bratislavy.

V záverečný deň púte, teda v nedeľu, sa pred prepoštským Kostolom Panny Márie slávila svätá omša, ktorej predsedal Mons. Branislav Koppal, generálny vikár banskobystrickej diecézy. Na záver svätej omše odhalil a požehnal pamätnú tabuľu Mons. Petrovi Dubovskému, bývalému maturantovi na Znievskom gymnáziu. Svätej omše sa zúčastnil aj Dušan Daloš, starosta obce Rakovice, tiež netere otca biskupa Dubovského.

„Počas celej púte sme sa zamýšľali nad životom a poslaním Panny Márie, ktorá je našou nebeskou patrónkou a orodovnicou u svojho Syna, Ježiša Krista. Nech naša nebeská Matka vyprosí u svojho Jednorodeného hojnosť milostí pre nás všetkých," informoval TK KBS Viktor Varga.( TK KBS, vva; ml ) 20210818019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním