[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo väznici v Hrnčiarovciach nad Parnou slávili slávnosť patrocínia
P:3, 17. 08. 2021 15:37, DOM

Hrčiarovce nad Parnou 17. augusta (TK KBS) V sobotu 14. augusta 2021 privítal Marek Kresan, z pozície riaditeľa Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Hrnčiarovce nad Parnou, spoločne s väzenským kaplánom ústavu Gabrielom Dzvoňárom na pôde ústavu vzácnu návštevu. V deň 80. výročia smrti mučeníka a patróna farnosti a kaplnky ústavu, sv. Maximiliána Máriu Kolbeho, tam zavítal ordinár Ozbrojených síl a ozbrojenýc zborov SR Mons. František Rábek. 

Pri príležitosti patrocínia, titulu ústavnej kaplnky, ktoré sa slávi na sviatok sv. Maximiliána Máriu Kolbeho, celebroval biskup Rábek svätú omšu, obohatenú o katechetický program s koncertom odsúdených, ktorí navštevujú hudobný krúžok. „Sv. Maximilián Kolbe počas svojho života bol veľkým ctiteľom Panny Márie. Obetoval svoj život v koncentračnom tábore Osvienčim, kde mnohých povzbudzoval k viere. Zomrel, keď ponúkol svoj život za život otca rodiny Františka Gajovníčka, jedného z jedenástich väzňov, ktorí boli odsúdení k smrti za to, že predtým utiekol z tábora iný väzeň," uviedol biskup Rábek.

Na liturgickom slávení sa okrem biskupa a zástupcov ústavu zúčastnil v sprievode väzenského kaplána Andreja Streichera aj Jozef Michalov, generálny vikár Ordinariátu OS a OZ SR a archivár arcibiskupského úradu v Trnave Stanislav Žlnay.

Pred slávením vykonali kňazi duchovné rozhovory s prítomnými odsúdenými a v jeho závere všetci zúčastnení gratulovali Mons. Františkovi Rábekovi k 30 výročiu biskupskej konsekrácie. Pri tejto príležitosti zároveň odovzdal riaditeľ ústavu otcovi biskupovi ďakovný list. Počas stretnutia zarezonovala okrem iného  i plánovaná návšteva  svätého otca, pápeža Františka na Slovensku.

V rámci duchovnej prípravy na návštevu Svätého Otca otca predniesli odsúdení spolu s kňazmi modlitby a zaspievali pápežskú hymnu (Zdroj: Ordinariát OS a OZ SR).( TK KBS, ord; ml ) 20210817035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]