[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 19. 06. 2024   Meniny má Alfréd      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spoločenstvo Ladislava Hanusa spúšťa prihlasovanie do programov
P:3, 17. 08. 2021 10:55, DOM

Bratislava 17. augusta (TK KBS) Spoločenstvo Ladislava Hanusa otvára aj v tomto akademickom roku 2021/2022 formačno-akademické programy. Popri prezenčnom programe v centre Bratislavy je v ponuke aj online program. Semestrálny program v Košiciach sa začne v zimnom semestri, informovala Veronika Bočkayová.

Program s 19-ročnou tradíciou ponúka mladým lídrom vo veku 18 - 30 rokov intelektuálny a duchovný rast. Cieľom programu je integrovať vieru do každej oblasti života a nebáť sa ohlasovať Krista tam, kde mlčanie o viere je najrozšírenejšie: v politike, kultúre, médiách, profesionálnom živote a intelektuálnej sfére spoločnosti.

Vidieť, hodnotiť, konať

Formačno-akademický program SLH je rozdelený do troch častí.

„Prvý trimester je venovaný hlbšiemu spoznávaniu kresťanskej viery po intelektuálnej stránke. Cieľom trimestra je ponúknuť priestor pre prehĺbenie kresťanskej identity. Nasleduje trimester, v ktorom sa študenti učia artikulovať svoje názory a viesť dialóg so súčasným svetom prostredníctvom diskusie,” vysvetľuje Ladislav Hollý, koordinátor f-a programov SLH.

„Na záver programu sa účastníci stretnú s významnými osobnosťami z verejného života a podieľajú sa na organizácii mestského akademického festivalu Hanusove dni. Súčasťou programu je aj duchovná obnova, akademická víkendovka a mnoho ďalších spoločenských udalostí,“ dodáva opäť Ladislav Hollý. Absolventi programu SLH sa po ukončení programu stávajú členmi spoločenstva.

Online ročník

Minulý rok sa po prvýkrát osvedčil samostatný online ročník formačno-akademického programu SLH. Vzhľadom na jeho úspešnosť ho SLH prináša aj v tomto roku.

„Vnímame silnú potrebu sprístupniť hodnotné vzdelanie našich f-a programov aj mladým Slovákom žijúcim mimo Bratislavy a Košíc alebo v zahraničí. Aj takým spôsobom chceme prepájať nádejných slovenských lídrov v celej Európe,” približuje predseda SLH Juraj Šúst. Uzávierka prihlášok je do 30. 9. 2021. Všetky potrebné informácie sú dostupné na webovej stránke SLH (www.slh.sk/formacia).

Spoločenstvo Ladislava Hanusa je katolícke akademické spoločenstvo otvorené všetkým ľuďom hľadajúcim pravdu. V súčasnosti združuje vyše 500 angažovaných mladých ľudí pôsobiacich v rôznych sférach kultúry.

-
Snímka: Archív SLH ( TK KBS, vbo; ml ) 20210817025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]