[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 08. 12. 2021   Meniny má Marína       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sociálne sestry ukončili generálnu kapitulu a zvolili si nové vedenie
P:3, 16. 08. 2021 13:24, DOMBratislava 16. augusta (TK KBS) Na sviatok Nanebovzatia Panny Márie 15. augusta sa skončila XVI. generálna kapitula Spoločnosti sociálnych sestier. Od 1. augusta sestry z piatich krajín a dvoch kontinentov pracovali v benediktínskom Kláštore Premenenia Pána v Sampore. 

Na záverečnej svätej omši, ktorú celebroval prior Vladimír Kasan, bola inaugurovaná novozvolená rada - generálna moderátorka Magdolna Kővári, Marta Andraščíková, (asistentka generálnej moderátorky) a Anna Farmati a Orsolya Fecske, generálne radkyne. Nová generálna rada odráža aj medzinárodnosť spoločnosti, keďže členky pochádzajú zo štyroch rôznych krajín.

„Každá kapitula je dôležitou udalosťou v živote rehoľného spoločenstva avšak táto konkrétna kapitula bola naozaj výnimočná v mnohých ohľadoch. Príprava kapituly bola poznačená mnohými nejasnosťami kvôli pandémii a do poslednej chvíle bolo otázne, či sa vôbec budú môcť stretnúť, alebo ako mnohé rehoľné komunity budú musieť podujatie odložiť. Bolo to ako kráčať po vode, no po celý čas sestry prežívali láskavú Božiu prozreteľnosť a vďaka ústretovej podpore úradov sa odstraňovala jedna prekážka za druhou a tak mohli pred dvoma týždňami začať ich prácu v modlitebnom zázemím a pohostinnosti benediktínskej komunity.

Ďalšou milosťou tejto kapituly bola skúsenosť hlbokej jednoty. V týchto dňoch sa stalo skutočnosťou motto,  ktoré sa pri príprave na kapitulu sestry modlili počas týchto dvoch rokov: „Sme jeden chlieb, jedno telo, jeden duch, v Tebe, ó, Najsvätejšia Trojica.“ Vo viacerých dôležitých a ťažkých otázkach sa napriek rôznym názorom dosiahol konsenzus a jednomyseľnosť ich rozhodnutí vnímali ako ovocie Ducha Svätého.

Smernice kapituly na nasledujúcich šesť rokov vyzývajú sestry prehodnotiť ich poslanie vo svetle ich charizmy a výziev, ktoré predstavujú rýchle spoločenské zmeny. Sestry sa vracajú „z púšte do centra života“ obnovené v ich povolaní a pripravené hľadať nové cesty v ich apoštolskom živote," uviedla na stránke kvrps.sk Renáta Jamborová, SSS.

-
Zdroj: kvrps.sk( TK KBS, kvrps; ml ) 20210816042   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]