[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 03. 2023   Meniny má Beňadik      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko sa zapája do prípravy na príchod pápeža viacerými aktivitami
P:3, 14. 08. 2021 14:05, DOMBratislava 14. augusta (TK KBS) eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí reaguje na výzvu k duchovnej príprave na návštevu pápeža Františka na Slovensku a oddnes - soboty 14. augusta pripravuje viaceré aktivity, ktorými chce deťom a mladým priblížiť myšlienky pápeža Františka.

„Od 14. augusta, teda 30 dní pred príchodom pápeža na Slovensko sme sa rozhodli každý deň na našich sociálnych sieťach eRka a Dobrej noviny uverejňovať podnetné myšlienky pápeža z jeho dokumentov pod heslom Načítaj si pápeža Františka. Chceme sa aj takýmto spôsobom obohatiť jeho myšlienkami, s ktorými v rámci eRka a Dobrej noviny pracujeme nielen v tomto období. V našom eRkoprograme sa inšpirujeme posolstvami Svätého Otca Františka pri tvorbe materiálov a aktivít pre deti už niekoľko rokov a dnes ich chceme priniesť aj ostatným,” približuje dôvody zapojenia sa do prípravy Daniel Fiala, riaditeľ Dobrej noviny.  

eRko už niekoľkokrát v minulosti pripravilo podobné aktivity, napríklad počas kampane Detský čin pomoci uverejňovalo myšlienky z exhortácie Christus vivit. Alebo minulý rok pri piatom výročí napísania encykliky Laudato Siʼ, kedy sa aktívne zapojilo do celosvetovej kampane Laudato Siʼ týždeň. 

„V rámci duchovnej prípravy sme sa rozhodli zamerať viaceré epizódy eRkopodcastu na príchod pápeža na Slovensko. eRkopodcast vychádza každý piatok a práve 13. augusta vyšla prvá epizóda zo série o duchovnej príprave na príchod pápeža. Prvým hosťom v eRkopodcaste bola rehoľná sestra Hermana Matláková, ktorá má v rámci prípravnej skupiny KBS na starosti katechézy pre deti,“ dodáva Boris Kollár, koordinátor pre komunikáciu. 

Ako sestra Hermana v eRkopodcaste povedala: „Hlavne sa na príchod pápeža pripravme s radosťou a tešme sa, že príde.“  Vypočuť si epizódu môžete cez podcastovú platformu Anchor alebo na webe eRka www.erko.sk/podcast. Do príchodu pápeža sa bude eRkopodcast venovať aj ďalším aspektom duchovnej prípravy a programu pápeža Františka na Slovensku. 

eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí je detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Základom činnosti hnutia je pravidelná mimoškolská práca s deťmi v malých spoločenstvách – stretkách. Okrem nej eRko organizuje celoslovenskú kolednícku akciu Dobrá novina.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko; ml ) 20210814004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]