[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 27. 05. 2022   Meniny má Iveta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V štáte Maranhau otvorili školu pre nové povolania v Amazónii
P:3, 13. 08. 2021 12:16, ZAHŠkola pre nové povolania v Brazílii

Foto: SpC-Vatican


Brazília13. augusta (TK KBS) V brazílskom štáte Maranhau, v diecéze Caxias, bola v júli otvorená teologická škola na prípravu stálych diakonov, katechétov a pastoračných asistentov, mužov i žien, s osobitným dôrazom na pôvodných obyvateľov.

Škola bola založená z iniciatívy brazílskej biskupskej konferencie v rámci rozsiahlej diskusie o výsledku synody biskupov v Amazónii, ktorá sa konala pred dvoma rokmi vo Vatikáne. V špeciálnej správe, ktorú podpísali kardinál Claudio Hummes a Erwin Kreutler, tajomníkom Amazonskej komisie, zdôrazňuje, že nová inštitúcia „nepochybne reaguje na sny pápeža Františka o misii Cirkvi“ v amazonskom regióne. Tieto sny boli popísané v postsynodálnej apoštolskej exhortácii Querida Amazonia; pokrývajú rôzne sféry - kultúru, ekológiu, cirkevný život.

„Od samého začiatku svojho pontifikátu,“ hovorí list biskupov, „pápež František trvá na tom, že je dôležité byť vychádzajúcou Cirkvou, ktorá chodí do komunít, počúva ich a vytvára s nimi nové cesty“. V tomto kontexte nebude nová škola, ktorá ponúka bezplatnú prípravu, ako vzdelávacie inštitúcie v minulosti, v ktorých učitelia odovzdávali študentom teoretické, abstraktné znalosti: tu bude študentom ponúkaný neustále aktualizovaný a inkulturovaný program, podľa záverov synody.

„Reforma, ktorú urobil pápež František, - čítame ďalej v posolstve brazílskych biskupov - je zameraná práve na to, aby Cirkev búrala múry a stavala mosty, aby vyšla v ústrety všetkým,“ a obzvlášť chudobným, tým, ktorí žijú na geografickom a existenciálnom okraji, trpiacim, odmietnutým, zabudnutým a opustenýcm, chorým, zúfalým, hladným a nezamestnaným, „tým, ktorí prestali kričať, pretože ich krik nikoho nezaujíma“. Pápež sníva o Cirkvi „blízkej, Cirkvi-Samaritánke, Cirkvi na ceste, Cirkvi-evanjelizátorke, ktorá priťahuje svojou nezaujatou a neúnavnou láskou, nehádajúcej sa o zákonoch a disciplíne, neodsudzujúcej, ale priťahujúcej svojim milosrdenstvom“, pretože„ iba milosrdenstvo zachraňuje“, zdôrazňujú brazílski biskupi v posolstve pri príležitosti otvorenia školy v diecéze Caxias.( TK KBS, RV ru; rp ) 20210813030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním