[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 12. 2023   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

O mesiac privítame Svätého Otca, pozývame do duchovnej prípravy
P:3, 12. 08. 2021 13:27, PRE

Bratislava 12. augusta (TK KBS) Na sviatok Nanebovzatej Panny Márie, ktorý si pripomenieme v nedeľu 15. augusta, sa začne duchovná príprava pred návštevou pápeža Františka na Slovensku.

„Duchovná príprava znamená, že v modlitbe myslíme na túto návštevu a otvárame sa pre Božie pôsobenie, aby sme tak mohli vnímať slová Svätého Otca," prihovára sa veriacim vo videu bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. Upozorňuje na stránku prípravy www.navstevapapeza.sk, kde je oficiálna modlitba za návštevu Svätého Otca i projekt denných myšlienok pápeža Františka, ktorý sa začne 15. augusta. „Pripravujme sa, aby mohli návštevu pápeža prežiť čo najlepšie," odporúča arcibiskup Zvolenský.

„Pozývam vás k modlitbe na úmysel septembrovej návštevy Svätého Otca, aby jeho posolstvo prijalo naše srdce s otvorenosťou a úprimnosťou, aby v Košiciach bolo osobitnou inšpiráciou pre mladých ľudí  i rómsku komunitu. V zmysle Ním často pripomínaného "nezabudnite sa modliť za mňa" nech táto modlitba podporuje jeho úmysly a je prejavom našej blízkosti. Svoju modlitbu môžeme podporiť aj pôstom či odriekaním, aby zmenila milosťou lásky i naše srdce," odkazuje košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

„Od dobrej prípravy veľa záleží. Preto pozývam všetkých veriacich ku každodenným modlitbám svätého ruženca, ale aj iných modlitieb, aby Pán Boh štedro požehnal túto pastoračnú cestu Svätého Otca Františka na Slovensko, aby posilnil našu vieru a aby sme všetci mali z nej hlboký duchovný úžitok," prihovára sa prešovský arcibiskup metropolita Mons. Ján Babjak. „Prichádza k nám Peter v osobe pápeža Františka a jeho návštevu vnímam priam ako zázrak. Urobme všetko preto, aby sme odpovedali Pánu Bohu na túto milosť, na tento veľký dar pre našu cirkev," uviedol vladyka Babjak.

Prehľad duchovných aktivít je možné nájsť tu: www.navstevapapeza.sk 
(v časti Pápež František a Duchovná príprava)

Okrem týchto podnetov prinášajú farnosti, diecézy, biskupi, diecézne katechetické úrady a ďalší (napríklad Pápežské misijné diela na Slovensku) sériu rozličných aktivít, ktoré pozývajú k duchovnej príprave na návštevu pápeža Františka na Slovensku. Tá sa uskutoční od 12. do 15. septembra 2021. Na Slovensku pápež navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín. Pastoračná cesta sa nesie v znamení motta "S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom". Bližšie informácie o návšteve je možné nájsť na stránke návštevy www.navstevapapeza.sk.( TK KBS, ml; pz ) 20210812031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]