[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 08. 12. 2021   Meniny má Marína       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Súčasťou Zbierky školských pomôcok bude aj sociálne štipendium
P:3, 10. 08. 2021 09:30, DOMBratislava 10. august (TK KBS) Pomôžte deťom z celého Slovenska rozvíjať ich talent a stať sa tým, kým chcú. Aj vďaka vám môžu vykročiť na cestu, o ktorej snívajú. Slovenská katolícka charita otvorila už 12. ročník Zbierky školských pomôcok a k pomoci pozýva všetkých, ktorým osud detí nie je ľahostajný. Súčasťou zbierky je tento rok aj sociálne štipendium na podporu žiakov zo sociálne slabších rodín.

Príbeh Miška

Miško* navštevuje 6. ročník umeleckej školy, no od svojich spolužiakov je o niekoľko rokov mladší. Predchádzajúcich päť ročníkov zvládol len za 2 školské roky. Je usilovný, talentovaný a učí sa hrať na klavíri. Jeho otec tragicky zahynul a  mama pracuje na dve smeny, aby zvládla všetky úhrady. Svoje dieťa však nadovšetko podporuje. Podobné príbehy si môžeme vypočuť po celom Slovensku.

Rodičia sa boja o budúcnosť svojich detí. Príchod školského roka je preto náročný nielen pre žiakov, ale aj matky a otcov, ktorí nemajú peniaze na výbavu do školy, krúžky, výlety, stravné a cestovné pre svoje deti. Akonáhle treba podporiť ich talent, nemôžu inak, len dávať z posledného alebo hľadať kompromis.

Pomoc pre deti aj ich rodičov

Pre rodičov, ktorí sa trápia nedostatkom finančných prostriedkov, viacdetné, neúplné rodiny, rodiny s chorým členom a deti z detských domovom je súčasťou zbierky školských pomôcok tento rok aj sociálne štipendium na podporu žiakov. Sociálne štipendium nie je v Charite úplnou novinkou.

Už 3 roky funguje v Arcidiecéznej charite Košice, ktorá tak motivuje školákov vo vzdelávacom procese. Rozšírenie tejto služby do ďalších diecéz podporí už existujúce služby charitných centier pracujúcich s deťmi a mnohé ďalšie deti z chudobných rodín.

„Práve vzdelanie by malo byť cestou, ako vyrovnávať sociálne rozdiely. Nedovoľme, aby nedostatok financií v rodine predurčil budúcnosť detí. Pokiaľ rodičia nemajú prostriedky, ich budúcnosť máme v rukách my, spoločnosť,“ hovorí Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.

Podporiť sociálne štipendium pre deti, ktoré je tento rok súčasťou Zbierky školských pomôcok, môžete na účte SK37 0900 0000 0001 7687 5345, variabilný symbol 2211, alebo online na https://charita.darujme.sk/socialne-stipendium/.

Staré aj nové školské pomôcky a elektronika

Ako každý rok, aj tentokrát Charita pozýva doplniť školské tašky a lavice našich žiakov. Zachovalé a nové školské pomôcky je možné odovzdať v desiatkach zberných miest po celom Slovensku do 15. septembra. Aktuálny zoznam zberných miest nájdete na www.charitapomaha.sk/skolske-pomocky.

Okrem štandardných pomôcok – školských tašiek, farbičiek, peračníkov, prezuviek či zošitov, sú vítané notebooky a ďalšia elektronika potrebná pre dištančnú výučbu a získavanie počítačových zručností. Charita ich prerozdelí medzi školy a žiakov podľa ich potrieb. Záštitu nad zbierkou školských pomôcok prevzal už po 3-krát Magistrát hl. mesta SR Bratislavy a primátor Matúš Vallo.

-
Poznámka: *Meno dieťaťa je kvôli zachovaniu súkromia zmenené.( TK KBS, mmo; ml ) 20210810027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]