[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 21. 03. 2023   Meniny má Blahoslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spolupracovníci v kurzoch prípravy na manželstvo sa stretnú v Žiline
P:3, 09. 08. 2021 12:20, DOMBratislava/Žilina 9. augusta (TK KBS) Rada KBS pre rodinu pripravila Celoslovenské stretnutie spolupracovníkov v kurzoch prípravy na manželstvo (KPM) s podtitulom: podnety pre efektívnejšiu prípravu. Stretnutie sa uskutoční pod záštitou vladyku Cyrila Vasiľa, predsedu Rady KBS pre rodinu, v prezenčnej i dištančnej forme v sobotu 9. októbra 2021 od 8:30 do 16:30 v Diecéznom centre ul. Jána Kalinčiaka 1 v Žiline. Stretnutie je určené pre kňazov, animátorské manželské páry a lektorov, ktorí sa na organizácii kurzov podľa metodiky Rady KBS pre rodinu podieľajú v jednotlivých diecézach a farnostiach.

Cieľom stretnutia je vytvoriť priestor pre stretnutie tímov KPM zo všetkých diecéz Slovenska pre vzájomné zdieľanie skúseností, zhodnotiť projekt po 10 rokoch a načrtnúť možné cesty formácie lektorov kurzov. V programe stretnutia je naplánovaných viacero blokov - zhodnotenie kurzov po 10 rokoch, predstavenie pomôcok pre zefektívnenie vedenia kurzov, možnosti formácie tímov KPM – podnety a skúsenosti z diecéz, workshopy na rôzne témy. V programe bude tiež priestor pre svätú omšu, diskusiu, vzájomné rozhovory i obed.

Viac informácií a prihlásenie je možné na stránke Rady KBS pre rodinu

Čo je to?

Projekt Kurzov prípravy na manželstvo je ovocím realizácie Pastoračného plánu Katolíckej cirkvi na roky 2007-13, ktorého konkrétnym výstupom bol napr. Projekt kurzov prípravy na manželstvo. Po jeho pilotnej forme a zhodnotení metodiku týchto kurzov schválilo plénum Konferencie biskupov Slovenska.

Kurz blízkej prípravy na manželstvo sa líši od bezprostrednej prípravy hlavne tým, že ho tvorí menšia skupina snúbencov (odporúčaný počet 5 – 7 párov), pravidelne sa stretávajúca počas jeho celého trvania, v atmosfére dialógu, priateľstva a modlitby. Počas nich snúbenci v prítomnosti povereného kňaza prežívajú spoločenstvo počas slávenia Eucharistie a spoločného stolovania a zároveň sa stretnú v počúvaní a v dialógu so svedectvom života kresťanských manželov, ako aj s odborníkmi na jednotlivé oblasti špecifické pre prípravu na manželstvo.

Kurzy prípravy na manželstvo v tejto forme dnes bežia vo všetkých diecézach, v réžii buď samotných farností alebo prostredníctvom webstránky www.domanzelstva.sk.

TK KBS informovala Rada KBS pre rodinu( TK KBS, rpr; ml ) 20210809028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]