[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 12. 2022   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyvrcholil nultý ročník nového biblického projektu s názvom Bibliq
P:3, 05. 08. 2021 13:05, DOMFoto: saleziani.sk


Žilina 5. augusta (TK KBS) Nultú sériu inovatívneho biblického projektu Bibliq zavŕšil spoločný súťažno-zoznamovací víkend, na ktorom sa stretlo 27 mladých z ôsmich miest naprieč Slovenskom. Stali sa prvými „objaviteľmi Slova“, a zároveň aj priekopníkmi novej online platformy, ktorej zámerom je priblížiť Bibliu tínedžerom.

Osobné stretnutie po mesiacoch online stretnutí bolo v Žiline. Bolo zavŕšením štyroch online etáp, ktorými sa mladí „prelúskavali“ každý deň od 31. januára až do 8. mája. Ttapy obsahovali viac ako 20 študijných materiálov, ktoré sa skladali z kapitol Skutkov apoštolov a doplnkových informácií. Mladí sa tak mali možnosť dozvedieť viac o historickom, geografickom či teologickom pozadí čítaného textu.

Ich snaženie vyvrcholilo počas troch dní, keď sa tváre z obrazoviek zmenili na nových kamarátov. Okrem súťažnej časti, v ktorej si zmerali sily v nadobudnutých vedomostiach, mali možnosť bližšie sa spoznať vďaka hrám a zážitkovým aktivitám. Zámerom projektu Bibliq je totiž ukázať mladým krásu Božieho slova, im prijateľnou formou, ktorá je postavená na súťaži v tímoch.

„Celý víkend medzi účastníkmi a realizačným tímom vládla výborná, pohodová nálada. Na mladých bolo badať, ako si, po mesiacoch v lockdowne, užívajú voľno a nové stretnutia. Veľmi nás tešila ich otvorenosť, či už voči sebe navzájom, ale aj voči tomu, čo sme sa im prostredníctvom Bibliqu snažili odovzdať,“ zhodnotil salezián Matej Fabian, hlavný koordinátor projektu.

Nultá séria bola zároveň testovacou. Všetci účastníci a účastníčky sa tak cennou spätnou väzbou podieľali na budúcej podobe Bibliqu, ktorý organizátori plánujú spúšťať na jeseň pre ďalšie strediská. Na vývoji Bibliqu pracuje saleziánsky pastoračný tím v spolupráci s laikmi – dobrovoľníkmi. Garantmi obsahovej časti sú teológovia a teologičky z radov bratov saleziánov a sestier saleziánok.

Zdroje: domka.sk / saleziani.sk( TK KBS, sal, dom; ml ) 20210805024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23