[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 27. 09. 2021   Meniny má Cyprián       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Augustový úmysel pápeža: Cirkev na ceste obnovy pre evanjelizáciu
P:3, 03. 08. 2021 17:25, ZAHVatikán 3. augusta (RV) Svetová sieť modlitby pápeža pripravila na mesiac august video s jeho úmyslom. Zameraný je na obnovu Cirkvi, aby naplno slúžila svojmu poslaniu evanjelizovať svet.

Svätý Otec pozýva veriacich modliť sa „za Cirkev, aby od Ducha Svätého prijala milosť a silu obnovovať sa v duchu evanjelia.“ Názov videoposolstva „Cirkev, ktorá kráča“ alebo „Cirkev na ceste“ poukazuje aj na blížiaci sa začiatok synodálneho procesu, ktorý sa v rámci celej Cirkvi začne v októbri.

augustovom videoposolstve pre Apoštolát modlitby pápež František hovorí:

„Vlastným povolaním Cirkvi je evanjelizovať, čo však neznamená robiť prozelytizmus. Evanjelizácia je jej povolaním. Ba ešte viac: evanjelizácia je samotnou totožnosťou Cirkvi.

Obnoviť Cirkev môžeme jedine rozoznávaním Božej vôle v našom každodennom živote a podujatím sa na premenu pod vedením Ducha Svätého. Táto premena spočíva v našej osobnej reforme. Umožnime Duchu Svätému, ktorý je Božím darom v našich srdciach, aby nám pripomínal, čomu Ježiš učil, a aby nám to pomáhal uskutočňovať.

Začnime s reformovaním Cirkvi reformou nás samých. Bez vopred hotových ideí, bez ideologických predsudkov, bez strnulosti, ale vychádzajúc z duchovnej skúsenosti, zo skúsenosti modlitby, dobročinnej lásky, zo skúsenosti služby.

Snívam o ešte misionárskejšom rozhodnutí, ktoré vykročí k stretnutiu s druhými bez prozelytizmu a pretransformuje všetky štruktúry Cirkvi pre evanjelizáciu súčasného sveta. Pamätajme, že Cirkev má problémy vždy, vždy má krízy, pretože je živá. To, čo je živé, prechádza krízami. Len mŕtvi sa nedostávajú do kríz.

Modlime sa za Cirkev, nech získava od Ducha Svätého milosť a silu, aby sa reformovala vo svetle evanjelia.“  

-

V rámci Apoštolátu modlitby pripomeňme aj augustový úmysel slovenských biskupov, zameraný na blížiaci sa eucharistický kongres v dňoch od 5. do 12. septembra v Budapešti: „Aby Medzinárodný eucharistický kongres, ktorý sa bude konať na budúci mesiac v Budapešti, povzbudil veriacich k prehĺbeniu úcty ku Kristovej prítomnosti v Najsvätejšej sviatosti.“( TK KBS, RV jb; ml ) 20210803026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]