[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 28. 11. 2021   Meniny má Henrieta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

EMfest priniesol oslavu 40. výročia zjavení Panny Márie v Medžugorí
P:3, 30. 06. 2021 12:33, DOMStaré Hory 30. júna (TK KBS) Pútnické miesto Staré Hory, neďaleko Banskej Bystrice uplynulú sobotu opäť po roku privítalo festival EMfest. Festival, ktorého názov je zložený zo slov Eucharistia a Mária sa uskutočnil už po 15-krát a tohtoročnou ústrednou témou boli Eucharistia a Mária. Organizátori sa takto chceli vrátiť ku koreňom festivalu a zároveň osláviť 40. rokov od začiatku zjavení Panny Márie v Medžugorí. Vzhľadom na aktuálnu situáciu zvoli jednodňovú formu festivalu vo vonkajšom prostredí pútnického miesta na Studničke.

Počas krásneho slnečného dňa, malo viac ako 300 účastníkov z celého Slovenska možnosť zažiť kúsok atmosféry známeho festivalu Mladifest, ktorý sa každoročne uskutočňuje v Medžugorí a je veľkou inšpiráciou pre organizátorov EMfestu. Program sa začal spoločnou modlitbou a pokračoval prednáškou Jaroslava Kliča, na tému citátu sv. Pátra Pia: „Skôr by svet existoval bez slnka ako bez svätej Eucharistie“. Nasledovalo svedectvo Maroša Loviča je jeho kňazskom povolaní.

Popoludňajší program otvorila prednáška vincentína o. Pavla Nogu, ktorý predstavil Pannu Máriu ako ženu, ktorá vytvára ochranný múr medzi človekom a diablom, po ktorej sa účastníci spoločne pomodlili Korunku Božieho milosrdenstva. Večerný program otvorila modlitba svätého ruženca, ktorý sa pomodlili aj prítomné deti, nasledovala svätá omša a vyvrcholením bola eucharistická adorácia, ktorú si pripravil Peter Holbička.

Špeciálnym prekvapením tohto ročníka festivalu bola nová monštrancia, ktorá je darom organizátorov určeným pre pútnické miesto Staré Hory, ktorá bola zakúpená z milodarov účastníkov festivalu EMfest. „Ďakujeme Pánu Bohu za výborné počasie, všetkým prenášajúcim, hudobníkom a tiež obetavým kňazom, ktorí sa zapojili do spovednej služby. Verím, že o rok sa na Starých horách stretneme opäť“, uzavrela Lenka Michalská z organizačné tímu EMfest.

TK KBS informoval Ján Michalský( TK KBS, jmi, ml; pz ) 20210630037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]