[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 28. 11. 2021   Meniny má Henrieta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensku bola štafeta pre podporu chudobných detí v Rwande
P:3, 30. 06. 2021 10:32, DOMBratislava 30. júna (TK KBS) Na Slovensku sa posledný júnový víkend konala 24-hodinová pohybová štafeta pre podporu chudobných detí v africkej Rwande. Účastníci spolu vytvorili nepretržitú reťaz pohybom od sobotného obeda do nedele. Zorganizovali ju v znamení motta „pohybom pre dobro druhých”. Iniciátormi boli mladí, zaangažovaní laici zo Združenia katolíckeho apoštolátu pallottínov. Táto štafeta nadväzovala na predošlú 12-hodinovú štafetu. Tentokrát sa účastníci pohybovali aj celú noc. Zápal pre dobrú vec ich vnútorne motivoval nespať - ale kráčať, behať pre chudobných aj v noci.

Nadšenci pohybu z rôznych kútov Slovenska vytvorili virtuálnu nepretržitú 24 - hodinovú štafetu pohybom. Niektorí behom, chôdzou alebo bicyklom. Zapájali sa jednotlivci, dvojice, či celé rodiny. Virtuálne si odovzdávali štafetu prostredníctvom videí alebo fotografii pri začatí aj ukončení ich úseku v štafete. Krásnym príkladom spolupráce bol aj ekumenický rozmer štafety, nakoľko účastníci neboli primárne veriaci katolíci, ale ľudia rôzneho vierovyznania. Dokázali však spolu spojiť svoje sily, upriamiť pozornosť na núdznych.

Spoločným cieľom prečo to všetci robili bolo spojiť sa spolu za dobrú vec, podporiť konkrétny projekt pre dobro chudobných, propagovať chudobu detí a rodín v Afrike, zviditeľniť, či dať do pozornosti túto misijnú iniciatívu. Každý zapojený účastník štafety si svoj úsek užíval. V srdci niesol dobrý úmysel a motiváciu prečo sa pohybuje aj v daždivom či veternom počasí. Všetci zúčastnení sa jednohlasne zhodli, že sa radi zapoja do ďalšej štafety “pohybom pre dobro druhých”. Mnohí podporili tento projekt aj finančným príspevkom.

Cieľom podujatia bolo vytvorenie 24 hodinovej štafety akýmkoľvek pohybom a pomôcť pohybom zviditelniť starostlivosť o chudobných v Afrike, konkrétne cez projekt "Daruj kozu". Projekt daruj "kozu" - hospodárske zviera = dlhodobý dar pre rodiny v Rwande. Pre 50 detí z chudobných rodín v Rwande, znamená zakúpenie domáceho zvieraťa (kozy alebo prasaťa) úplnú zmenu ich životných podmienok.( TK KBS, sja, ml; pz ) 20210630026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]