[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 05. 03. 2024   Meniny má Fridrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Godzone Worship Nights smeruje do Čiech, Bratislavy a Východnej
P:3, 29. 06. 2021 19:55, DOM

Bratislava 29. júna (TK KBS) Prvá zo série Worship nights je za nami. Ako prvý sa zaplnil návštevníkmi prešovský amfiteáter, „i keď len do miery, akú dnešná doba, poznačená pandémiou, povoľuje," uviedli organizátori. Ďalších modlitieb chvál sa veriaci môžu zúčastniť v Českej republike - 4. júla vo Velehrade, 20. augusta v amfiteátri Rača v Bratislave a 27. augusta na amfiteátri vo Východnej. 

Zmyslom stretnutí Worship Nights je stretnúť sa a priniesť chválu z lásky, zo vzťahu, ktorý s Bohom veriaci majú – s jediným cieľom – spoločne osláviť Boha. Dotknúť sa Božieho srdca úprimnou chválou v jednoduchosti a hĺbke. Túto myšlienku vysvetľujú aj jednotlivý členovia Godzone tímu v krátkom videu.

Aká bola prvá „noc chvál“?

Presov, Godzone Worship Nights

Modlitbové podujatie v Prešove bolo pre účastníkov prístupné zadarmo, avšak z dôvodu pandemických opatrení, museli organizátori vymyslieť spôsob akým zabezpečiť vstup len povolenému množstvu osôb. Keďže po ohlásení podujatia sa kapacita voľných miest naplnila do niekoľkých hodín, organizátori Godzone projektu a zároveň Worship nights, pristúpili k šalamúnskemu riešeniu. V ten istý deň zorganizovali to isté podujatie dvakrát. Prvé modlitby odštartovali v poobedných hodinách a druhé „kolo“ modlitieb v pôvodne plánovanom čase 19:30.

Modlitby chvál viedli Julo Slovák spolu s kapelou ESPÉ, Martin Mitro, manželia Zubajovci a rapper Augustín.  Účastníci mohli tiež počas celého programu využiť možnosť svätej spovede či duchovných rozhovorov.

„Je ľudské, že hrešíme, ale našou zbraňou je aj v tejto oblasti chvála. Opakom hriechu nie je čnosť, je to chvála. Znamená to, že keď mám hriech, chválou sa posväcujem, pretože v tej chvíli už nehľadím na seba, ale hľadím na Boha. Vtedy odchádza pýcha a hriech nemá priestor v mojom živote. Lebo do chvály vstupujeme v pokore, pretože chvála nie je o nás, je o Bohu,“ hovoril redemptorista otec Jozef Mihok z pódia.

Worship Night v Českej republike

Najbližšie modlitby pod holým nebom sa konajú už o niekoľko dní a to 4.7. v Českej republike, na Velehrade v rámci festivalu Dny lidí dobré vůle o 21:00. Vstup je aj v tomto prípade zdarma. Registrácia na jednotlivé modlitebné večery prebieha na stránke https://worship.godzone.sk/, kde je možné nájsť aj všetky potrebné informácie.

Realizácia Worship Nights je zastrešená Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a Radou pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska v spolupráci so spoločenstvom SP.

TK KBS informovala Katarína Višňovská( TK KBS, kvi; ml ) 20210629031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]