[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 20. 05. 2022   Meniny má Bernard      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Odmenili víťazov súťaže Rodina a základné ľudské právo na život
P:3, 26. 06. 2021 08:25, DOMBratislava 26. júna (TK KBS) Do 5. ročníka celoslovenskej výtvarno-video súťaže Rodina a základné ľudské právo na život prišlo 784 výtvarných diel a 25 videí od žiakov základných a stredných škôl. Napriek pandémiou spôsobeným ťažkostiam s dobiehaním učiva v školách sa počet výtvarných diel tento rok oproti minulému roku zvýšil o 130 %, „čo nás samozrejme veľmi potešilo,“ uviedli organizátori. Plagáty k súťaži elektronicky zaslali na 2200 základných a 800 stredných škôl na celom Slovensku. Víťazné diela a menoslov výhercov s cenami je tu.

„Zo srdca ďakujeme všetkým rodičom, učiteľom a riaditeľom škôl z celého Slovenska, ktorí súťaž podporili vedením žiakov, ale aj propagáciou súťaže v školách. Taktiež srdečne ďakujeme všetkým žiakom, ktorí venovali tvorbe diel svoj čas a energiu a poslali nám do súťaže krásne hodnotné výtvarné práce a videá. Je nám ľúto, že nemôžeme odmeniť každé jedno dielo, pretože každá práca hovorila o osobných postojoch autorov k rodine a životu,“ píše na webstránke zazivotarodinu.sk organizačný tím súťaže.

Cieľom tejto súťaže, ktorú chcú organizovať každý rok, je zapojiť žiakov a študentov základných a stredných škôl do vnímania a prežívania dôležitosti rodiny, dobrých vzťahov v rodine aj mimo nej a do vnímania dôležitosti ochrany života každého človeka a úcty k nemu bez ohľadu na jeho rasu, postavenie, veľkosť, či iné parametre. „Chceme dávať žiakom príležitosť vyjadriť sa k témam, ktoré sa hlboko týkajú aj ich samých a sú aktuálnymi a kľúčovými spoločenskými otázkami. Slávnostné podujatie sa žiaľ ani tento rok nemohlo konať, ceny výhercom zašleme poštou,“ uviedli organizátori.

Špeciálnu cenu Stanislava Trnovca, dlhoročného prorodinného aktivistu z Klubu mnohodetných rodín, získal kolektív žiakov 2. a 3. ročníka CZŠ sv. Juraja vo Svidníku s videom Rodina je dar.( TK KBS, zzr, czs, ml; pz ) 20210626008   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním