[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spolok svätého Vojtecha ponúka inšpiratívne tituly pre birmovancov
P:3, 17. 06. 2021 11:16, DOM

Bratislava 17. júna (TK KBS) Spolok svätého Vojtecha (SSV) pripravil pre mladých, ktorí sa pripravujú na sviatosť kresťanskej dospelosti podnetné publikácie sprevádzajúce na ceste zrelého duchovného života.

Nitriansky biskup Viliam Judák v publikácii Dobrodružstvo s Duchom Svätým (Putovanie k sviatosti birmovania a moja cesta po nej) sa jazykom plným pochopenia a lásky prihovára mladým v ich náročnom období dospievania. Pozýva birmovancov, aby sa vydali na dobrodružnú cestu s Duchom Svätým; odkrýva pred nimi bohatstvo sviatosti kresťanskej dospelosti; vysvetľuje, prečo je potrebná; poukazuje na duchovný poklad tejto sviatosti, objasňuje dary Ducha Svätého a ich ovocie v bežnom živote.

Vreckové vydania Svätého písma – Biblia (Starý a Nový zákon) alebo nové vydanie Nového zákona v rôznych farebných prevedeniach, pozývajú mladých, aby Bibliu nosili všade so sebou, ako to vo svojich príhovoroch často odporúča pápež František. Iný spôsob, ako mladým priblížiť Božie slovo, možno nájsť v komiksovej Biblii, ktorá obsahuje 233 biblických príbehov, krásne ilustrovaných a pútavo prerozprávaných.  Do edície YOUCAT, určenej špeciálne mladým, patrí Y-BIBLIA –výber textov Starého i Nového zákona, doplnený o vysvetlivky biblických reálií s fotografiami zo Svätej zeme a myšlienky známych osobností či svätcov.

DOCAT – sociálna náuka Cirkvi pre mladých, je zrozumiteľné prerozprávanie náuky o spoločnosti, ako ju rozvíja Cirkev vo svojich najdôležitejších dokumentoch. Zameriava sa napríklad na problém dôstojnosti ľudskej osobnosti, rodinu, prácu, politické spoločenstvo, životné prostredie, vojnu a mier. Po Biblii druhá najčítanejšia kniha svetovej literatúry Nasledovanie Krista, ktorá sa pripisuje mníchovi Tomášovi Kempenskému, formuje ľudí vo všetkých kútoch sveta už takmer šesť storočí a môže inšpirovať i dnešného mladého človeka hľadajúceho odpovede na životné otázky.

Cesta slnka – autobiografický román Francesca Lorenziho, lídra skupiny The Sun, opisuje, ako po intenzívnom živote punk-rockovej kapely koncertujúcej po celom svete, začal autor pociťovať prázdnotu. Mnohé výstrednosti, medzi nimi drogy, alkohol a sex stiahli kapelu na dno. Ocitol sa v totálnej kríze, no vďaka rodine a známym našiel osobný vzťah s Ježišom Kristom. Cesta Slnka je zanietené rozprávanie o prežívaní obrátenia a znovuzrodenia. V ponuke sú aj pamätné listy na sviatosť birmovania.        

TK KBS informovala Martina Grochálová( TK KBS, mgr, ml; pz ) 20210617036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]