[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 04. 08. 2021   Meniny má Dominik, Dominika       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Beňo diakonom: Buďte služobníkmi podľa Božského srdca
P:3, 12. 06. 2021 22:10, DOMFoto: Marek Mucha


Nitra 12. júna (TK KBS) Na sviatok Najsvätejšieho Srdca Ježišovho 11. júna 2021 prijali z rúk nového nitrianskeho pomocného biskupa  Mons. Petra Beňa diakonskú vysviacku traja bohoslovci Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre. Udialo sa tak počas slávnostnej svätej omše, ktorú v Kostole sv. Gorazda v Nitre na Klokočine celebroval Mons. Beňo s rektorom seminára Mons. Mariánom Dragúňom a predstavenými seminára, veľprepoštom Nitrianskej kapituly Mons. Štefanom Vallom a ďalšími kňazmi, samozrejme za účasti bohoslovcov a najbližších príbuzných novosvätených diakonov.

Po predstavení kandidátov diakonátu Jozefa Kopáča z Oščadnice, Radoslava Lenčéša z Močenku a Mikuláša Šurína zo Serede,  sa im Mons. Beňo prihovoril v homílii, ktorej hlavnou myšlienkou bola ich služba a služobnosť, ako charakteristická črta diakonátu ako prvého stupňa kňazského stavu. Upriamil preto ich pozornosť zvlášť na osobu Ježiša Krista a jeho službu.

Ako Mons. Beňo povedal, noví diakoni majú konať službu Božiemu ľudu podľa príkladu Ježiša Krista s dobrým úmyslom, s pozornosťou na osobnú svätosť, osobnú chudobu a ľudskú chudobu, a tak sa ďalej pripravovať na kňazskú službu.

V závere svojho príhovoru Mons. Beňo kandidátom diakonátu kládol na srdce, aby oslovovali svojou službou hlavne mladých a zviditeľňovali svojou službou Božiu prítomnosť vo svete. Na záver liturgickej  slávnosti Mons. Beňo zaželal aj v súvislosti s aktuálnym sviatkom Najsvätejšieho Srdca Ježišovho novým diakonom, aby boli služobníkmi podľa Božského Srdca Ježišovho.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu; ml ) 20210612008   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]