[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 28. 11. 2021   Meniny má Henrieta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Banskej Bystrici sa konala Missa chrismatis, omša svätenia olejov
P:3, 11. 06. 2021 13:25, DOMBanská Bystrica 11. júna (TK KBS/Rádio LUMEN) V kostole Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici sa vo štvrtok konala Missa chrismatis, omša svätenia olejov, ktorá sa z dôvodu zlej pandemickej situácie neslávila na Zelený štvrtok dopoludnia. Hlavným celebrantom bol banskobystrický biskup Marián Chovanec. Na svätej omši boli prítomní kňazi zo všetkých kútov diecézy.

„Keď dnes budeme sláviť Missu chrismatis, o to srdečnejšie vás vítam, že aj tento rok sme nemohli túto svätú omšu svätenia olejov sláviť na Zelený štvrtok, ale teraz, desiateho júna, keď nám to epidemické hygienické predpisy dovoľujú. Pán je tu medzi nami. On nás povolal, on nás posvätil," povedal v úvode biskup Chovanec. 

Počas svätej omše si kňazi obnovili svoje kňazské sľuby. Pri svätej omši bola posvätená chrisma a požehnané oleje katechumenov a chorých. Na záver svätej omše poďakoval hlavný celebrant kňazom za ich pastoračnú službu vo farnostiach:

„A dnes môžem poďakovať ešte aj za to, že ten svet, ktorý postráda určitý pokoj, lebo nedrží s Pánom Bohom, ten svet bol obdarovaný kňazským pokojom, nielen cez sviatosti a modlitby, ktoré ste vyslovovali, ale v posledných mesiacoch niekoľko sto kňazov u nás na Slovensku a v našej diecéze niekoľko desiatok kňazov, slúžilo v nemocniciach a iných zdravotníckych zariadeniach. Tým naozaj preukázali to, čím nás Pán Boh poveril. Prinášame pokoj všade tam, kde treba. Nezabúdajme, že Boh je darcom pokoja a my sa tomu pokoju otvárame, keď mu slúžime a keď ho o to prosíme. Kto sa modlí, ten šíri pokoj," dodal biskup Chovanec.

Už túto sobotu sa v katedrále v Banskej Bystrici bude konať diakonská vysviacka a o týždeň vo farskom kostole kňazská vysviacka. (Zdroj: Rádio LUMEN, Pavol Jurčaga)( TK KBS, rlu, pju; ml ) 20210611041   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]