[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 28. 05. 2023   Meniny má Viliam      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Saleziánky mali online stretnutie, pripojili sa k nemu zahraničné hostky
P:3, 04. 06. 2021 10:15, DOM

Bratislava 4. júna (TK KBS) Online provinciálne stretnutie zorganizovali v uplnynulých dňoch sestry saleziánky. Pripojili sa k nemu aj zahraničné hostky.

Programom sprevádzala moderátorská dvojica - sestry Katarína Bérešová a Monika Foltýnová. K slovu sa dostali aj sestry z projektov provincie GPS a PS, Kolégium blahoslavenej Márie Romero a z pastoračných projektov Orientačné dni, Bibliq 5´, Ochrana maloletých a preventisti. Neskôr v užších skupinách hovorili saleziánky aj o médiách a sociálnej komunikácií, pastorácií a výstavbe a zameraní provinciálneho domu.

Hlavnou témou, ktorú mali sestry možnosť sledovať z video záznamu, bol Osobný rozhovor. „Rozhovory sú rôznorodé a rozlišujeme ich na základe toho, aké majú ciele. A tiež na základe kompetencií osôb, ktoré v rámci rozhovorov interagujú. Osobný rozhovor je určitá výmena medzi sestrou a medzi zodpovednou za komunitu alebo za provinciu. Aký je cieľ? Dospieť ku konfrontovaniu sa o aspektoch, ktoré sa týkajú každodenného života, osobného života a komunitného života, tak, aby FMA mohla lepšie žiť svoju identitu – osobnú a charizmatickú,“ rozprávala v interview sestra Milena Stevani, docentka Fakulty Auxilium. Saleziánky mali možnosť počuť aj o Osobnom rozhovore v charizmatickej skúsenosti zakladateľov od sestry Piery Ruffinatto.

Okrem týchto dvoch zahraničných hostiek navštívili sestry „symbolicky“ aj misionárky zo zahraničia. O svojich skúsenostiach a živote porozprávali sestry z Azerbajdžanu, sestra Anna Mališová, momentálne pôsobiaca v Kamerune, sestra Kamila Seidlová z Paraguaja, sestra Mária Reháková, ktorá je na misií na Ukrajine a sestra Elvíra Hervayová, ktorá pôsobí v Maďarsku.

Počas stretnutia sa nezabudlo ani na jubilujúce sestry, či už vekom alebo výročím sľubov.

-
Zdroj: salezianky.sk( TK KBS, sal, ml; pz ) 20210604018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]