[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 04. 12. 2021   Meniny má Barbora, Barbara       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spolok sv. Vojtecha ponúka pestrú paletu kníh na prvé sväté prijímanie
P:3, 02. 06. 2021 10:59, DOMFoto: Martina Jokelova-Tuchova


Bratislava/Trnava 2. júna (TK KBS) Spolok svätého Vojtecha (SSV) sa v tomto období pripája k radosti detí z ich prvého prijímania sviatosti zmierenia a Eucharistie a ponúka publikácie, ktoré ich môžu sprevádzať v príprave na tieto veľké udalosti alebo byť hodnotným darom.

Katolícky katechizmus pre deti a rodičov s predhovorom pápeža Františka YOUCAT pre deti vznikol zo spolupráce rodičov, učiteľov, kňazov a vedúcich detských spoločenstiev z Rakúska, Slovenska a Nemecka. Je to praktická, moderná pomôcka s veselým grafickým dizajnom, ktorý sprevádza dieťa v hľadaní odpovedí na otázky o vzniku sveta, o článkoch Kréda, sviatostiach a Desatore, modlitbe či faktoch o Ježišovom živote. Kniha obsahuje aj návody a tipy pre rodičov a pedagógov, ako knihu čo najlepšie využívať.

Séria kníh Ja som s vami a V Božom objatí od talianskeho kardinála Angela Comastriho pozýva deti objavovať tajomstvo Božieho milosrdenstva vo sviatosti zmierenia a veľkoleposť daru Eucharistie. Pútavo prerozprávané biblické udalosti, príbehy svätcov, eucharistických zázrakov doplňujú pôsobivé ilustrácie oceňovanej ilustrátorky Bimby Landmannovej.

Interaktívny album S Ježišom v srdci pripomenie deťom deň prvého svätého prijímania a zároveň ho sprevádza prípravou na svätú spoveď a hlbšie prežívanie Oltárnej sviatosti. Obsahuje praktické skladačky spovedného zrkadla, modlitieb pred a po svätom prijímaní či pozvánky a menovky na slávnosť, malý katechizmus, príbehy svätých detí a rôzne úlohy a doplňovačky.

Praktický malý pamätníček na prvé sväté prijímanie Vitaj, Pane Ježišu zachytáva všetky dôležité udalosti, pocity, okamihy dieťaťa a želania najbližších. Je dostupný v ružovej a modrej farbe a v zelenej maďarskej mutácii.

Obľúbená plnofarebná Biblia pre prvoprijímajúcich od Marion Thomasovej obsahuje okrem vybratých 40 krátkych starozákonných a 34 novozákonných príbehov stránku s venovaním darcu a je určená ako darček k prvému svätému prijímaniu. Pre veľký záujem SSV vydal nové vydanie Biblie nielen pre deti, ktorú pripravila Spoločnosť sv. Pavla v Taliansku. Prednostne je určená pre deti a tínedžerov a biblické udalosti v nej sú starostlivo vyberané s poukázaním na neúnavnú odpúšťajúcu Božiu lásku a radostnú zvesť. S textami sú prepojené pútavé ilustrácie s drobnými detailmi, ktoré pozývajú meditovať nad textami.

Okrem rôznych verzií pamätných listov pre prvoprijímajúce deti je v ponuke aj malý modlitebník a spevník Od srdca k Srdcu s ilustráciami Martina Kellenbergera.

TK KBS informoval Martina Grochálová( TK KBS, mgr, ml; pz ) 20210602027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]