[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 26. 09. 2021   Meniny má Edita       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež ocenil podcastový projekt jezuitov „Modlitba na cestu“
P:3, 30. 05. 2021 07:07, ZAHModlitba na cestu

Foto: SpC-Vatican


Vatikán 30. mája (RV) Pápež František ocenil podcastový projekt jezuitov s názvom „Modlitba na cestu“, ktorý je pozvaním k modlitbe pre zaneprázdneného človeka formou audiopodnetov. Dá sa využiť najmä v tých časoch dňa, ktoré človek trávi pravidelným cestovaním do práce či do školy.

Rehoľa jezuitov prežíva Jubilejný rok obrátenia sv. Ignáca ako príležitosť pozvať ľudí k duchovnému prehĺbeniu modlitbou v najrôznejších formách. Patria k nim aj projekt „Modlitba na cestu“, čiže krátke audioprogramy s dennými zamysleniami nad Božím slovom. V angličtine sú už od roku 2006 známe pod názvom „Pray as you go“.

Zamyslenia v dĺžke 10 až 13 minút vychádzajú zo Svätého písma a ignaciánskej spirituality. Sú vhodné pre zamestnaného človeka, ktorý si neraz nájde čas na modlitbu vo chvíľach cestovania do práce či z práce, prípadne v krátkej prestávke počas dňa. Podnety slova a hudby pomáhajú viac si uvedomiť Božiu prítomnosť v našom živote, počúvať a reflektovať Božie slovo a rásť vo vzťahu k Bohu.

Španielska verzia mobilnej aplikácie má názov „Rezando voy“ a práve si pripomína desať rokov existencie. Pri tejto príležitosti zaslal španielskym jezuitom videoposolstvo pápež František s ocenením ich kreatívneho apoštolátu a povzbudením pokračovať v ňom:

„Chcem pozdraviť skupinu „Rezando voy“, ktorá slávi 25. mája desať rokov. Tento projekt „Modlitby na cestu“ je projektom Spoločnosti Ježišovej v Španielsku a je koordinovaný komunikačnou skupinou Loyola. Ďakujem vám za to, čo robíte: pokračujte v rozsievaní, ďalej pokračujte s projektom, ktorý prináša veľa dobra. „Modlitba na cestu“ je ozajstným životným programom. Dávam vám moje požehnanie a prosím, nezabudnite sa za mňa modliť. Ďakujem.“  

Duchovné audiopodnety španielskych jezuitov „Rezando voy“ nachádzajú svojich poslucháčov v rôznych častiach sveta, rozšírené  sú napríklad v Mexiku, Argentíne, či na Filipínach.

V rámci oslavy desiatich rokov plodnej práce usporiadala Spoločnosť Ježišova na tejto mobilnej platforme v sobotu 29. mája aj modlitbu naživo (www.10.rezandovoy.org).( TK KBS, RV, mh, jb; rp ) 20210530003   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]